FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 18:07


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: sobota, 12 lut 2011, 19:32 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2011, 10:43
Posty: 17
Płeć: KOBIETA
Przybycie szczeniaka do nowego domu stanowi dla niego zarówno przygodę, jak i pewne źródło stresu, dlatego też należy stworzyć mu takie warunki, które zmniejszają uczucie niepokoju. Jednocześnie odpowiednie wychowania szczeniaka powinno sprawić, że życie z nim pod jednym dachem będzie dla rodziny miłym doświadczeniem i nikt nie będzie decyzji o przyjęciu psa do domu. Zadaniem właściciela jest określenie przebiegu wychowania i bezzwłocznie rozpoczęcie tego procesu. Niektóre działania trzeba zacząć od pierwszych dni w nowym domu.

W czasie kilku pierwszych dni obecności psa w domu należy pozwolić mu wszystko dokładnie obwąchać. W ten sposób będzie mógł zapoznać się z nowym miejscem. Przyzwyczajanie się do nowego domu zajmuje szczeniakowi od kilku dni do 2 tygodni. Najtrudniejsze są noce. Szczenię zwykle spędzało je przy matce i w nowym domu często cicho skomli. Do legowiska można mu wtedy włożyć butelkę z ciepłą wodą - szczeniak czując ciepło lepiej będzie to znosił.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 lut 2011, 19:32 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: niedziela, 27 mar 2011, 13:41 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 10:25
Posty: 20
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Punia & Martin
Trzeba pozwolić wszystko obwąchać;) taaak:) hehe :lol: mój mops jeszcze w dodatku wszystko obsiusiał:) zwłaszcza samego siebie:) Aj jak sobie wspomnę te pierwsze chwile, to śmiać mi się chce :lol: :lol: HA HA!
Nieprzespana nocka..;) hihi ale nie żałuję!

_________________
I love my pug!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: poniedziałek, 11 lip 2011, 15:43 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
Z doświadczenia wiem, że w nowym miejscu, małego mopsika nie można zostawiać samego ani na chwilę. Trzeba dać mu jak najwięcej poczucia bezpieczenstwa a jednoczesnie swobody. Tak jak pisze forumowiczka powyżej: pozwolić mu wszystko obwąchać itp.
A wnocy najlepiej mieć legowisko pieska przy łożku, żeby w razie "płaczu nocnego" móc od razu go przytulić.
Ja też jak wspomne pierwsze dni Miśka w domu, to aż mi się banan na twarzy maluje:)

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: sobota, 17 gru 2011, 15:11 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Tak, z małym pieskiem, często bywa trochę jak z niemowlakiem. Trzeba go mieć wciąż na oku, nie zostawiac samego, zapewnić bezpieczeństwo, towarzystwo i spokój. Do tego trochę rozrywki, żeby się nie stresował nowym miejscem:) Osobiście nie miałam żadnych problemów z Homerem, jak go przywiozłam do domu. Chyba trafiłam na okaz wyjątkowo ciekawski, bo nie wyglądał na przestraszonego, nawet nie piszczał w nocy:) Wręcz przeciwnie - spał jak suseł:) I całe pierwsze kilka dni każdy kąt zwiedził.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 12:28 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
MOPSiara napisał(a):
Chyba trafiłam na okaz wyjątkowo ciekawski, bo nie wyglądał na przestraszonego, nawet nie piszczał w nocy:) Wręcz przeciwnie - spał jak suseł:) I całe pierwsze kilka dni każdy kąt zwiedził.


No to najwyraźniej odważniak się Tobie trafił, skoro nie 'płakał'. Moja znajoma jak przywiozła sobie malucha (nie mopsa niestety), to 'beczał' całą noc i to praktycznie bez przerwy. Był bardzo wystraszony. Znajoma musiała go jak matka tulić do siebie, bo wtedy się trochę uspokajał :D

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: środa, 19 lut 2014, 12:45 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 12:42
Posty: 3
Płeć: KOBIETA
Za miesiąc odbieram swojego pierwszego mopsa. Urodził się niedawno więc czekamy aż ukończy 8 tygodni. O czym pamiętać, w co się zaopatrzyć, na co się przygotować?:) Miałam już owczarka niemieckiego i goldena, jednak każdy szczeniak inaczej się zachowuje. JEżeli mają Państwo jakieś dodatkowe rady, będę wdzięczna za opinie ekspertów :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: środa, 9 kwi 2014, 19:03 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
aggy napisał(a):
Za miesiąc odbieram swojego pierwszego mopsa. Urodził się niedawno więc czekamy aż ukończy 8 tygodni. O czym pamiętać, w co się zaopatrzyć, na co się przygotować?:) Miałam już owczarka niemieckiego i goldena, jednak każdy szczeniak inaczej się zachowuje. JEżeli mają Państwo jakieś dodatkowe rady, będę wdzięczna za opinie ekspertów :)


Najważniejsze żeby miał swoje miejsce, na uboczu, oddalone od drzwi i biegających lokatorów :) Do tego szmatka lub zabawka z hodowli z zapachem matki - to ważne żeby czuł się bezpiecznie. To chyba najwazniejsze na nowym miejscu (procz calej wyprawki oczywicie). No i kochający wlasciciele - mający go na uwadze 24/7 - to podstawa :)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: wtorek, 15 lis 2016, 23:05 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 15 lis 2016, 22:31
Posty: 2
Płeć: KOBIETA
Witam,

Należy dodać że intensywnie zaczyna interesować się butami a zwłaszcza sznurówkami. Wiadomo, załatwianie to wciąż trwający pojedynek do czasu spacerów. Jak coś Frankowi nie przypasi, to od razu olewa mnie, siada na tyłku, pokręci się w inną stronę i pójdzie spać. Spanie na kanapie to już standard i z jednej strony powinno się to zaakceptować ze względu na naturę rasy, lub iść pod prąd i ostrzyć charakter małemu urwisowi aby wiedział gdzie jego miejsce.

_________________
taśmy 1.4310, AISI 301


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: piątek, 18 sie 2017, 11:26 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 00:17
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: KOBIETA
lucy14 napisał(a):
Witam,

Należy dodać że intensywnie zaczyna interesować się butami a zwłaszcza sznurówkami. Wiadomo, załatwianie to wciąż trwający pojedynek do czasu spacerów. Jak coś Frankowi nie przypasi, to od razu olewa mnie, siada na tyłku, pokręci się w inną stronę i pójdzie spać. Spanie na kanapie to już standard i z jednej strony powinno się to zaakceptować ze względu na naturę rasy, lub iść pod prąd i ostrzyć charakter małemu urwisowi aby wiedział gdzie jego miejsce.


Hahaha :) Czyli widać ewidentnie, że całkowicie się zadomowił :)

_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: środa, 23 sie 2017, 16:16 
Hodowca
Hodowca

Dołączył(a): piątek, 15 paź 2010, 23:08
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: KOBIETA
PIERWSZA NOC mopsika w nowym domku to nowe miejsce, ludzie, dźwięki. Na trochę maluch zapomni o rodzeństwie, mamie i domu w którym przyszedł na świat. W nocy może piszczeć z tęsknoty. Pamiętajmy, że maluch jest delikatny i szybko się męczy. Niech sobie pośpi, by znów nabrał sił.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: środa, 21 lis 2018, 21:09 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 10:25
Posty: 20
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Punia & Martin
lucy14 napisał(a):
Witam,

Należy dodać że intensywnie zaczyna interesować się butami a zwłaszcza sznurówkami. Wiadomo, załatwianie to wciąż trwający pojedynek do czasu spacerów. Jak coś Frankowi nie przypasi, to od razu olewa mnie, siada na tyłku, pokręci się w inną stronę i pójdzie spać. Spanie na kanapie to już standard i z jednej strony powinno się to zaakceptować ze względu na naturę rasy, lub iść pod prąd i ostrzyć charakter małemu urwisowi aby wiedział gdzie jego miejsce.


Hahahahaa! :lol: Moje od początku, od pierwszych chwil w domu spały w łóżku. Czasami je wywalam teraz. Ogólnie na małego szczeniaka trzeba mieć oko cały czas i stworzyć mu wspaniały azyl. Socjalizacja psa jest bardzo ważna od pierwszej minuty. :P

_________________
I love my pug!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: piątek, 11 paź 2019, 10:46 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2019, 10:54
Posty: 4
Płeć: KOBIETA
U nas nasz piesek był z nami podczas budowy nawet <3 Wspierał duchowo :) Nawet z mężem jeździł ciężkim sprzętem madea


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierwsze chwile w nowym domu
PostNapisane: poniedziałek, 27 lip 2020, 16:24 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lip 2020, 16:20
Posty: 1
Płeć: MĘŻCZYZNA
Bardzo fajne porady tutaj zamieszczacie z pewnością będzie mi łatwiej przywitać go w domku! Dodatkowo od siebie mogę polecić też artykuł http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie ... go-zaczac/ i ogólnie szkolenia dla psów Doberman - co by nie mówić, mopsy nasze kochane tez można nauczyć wielu fajnych sztuczek i dobrego zachowania :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 lip 2020, 16:24 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL