FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 21:12


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o ocenę hodowli .
PostNapisane: sobota, 13 sty 2018, 12:46 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 13 sty 2018, 09:56
Posty: 1
Witam.

Od dłuższego czasu myślimy aby w naszym domu zagościł wesoły pieseł :D Po rozmyślaniach o rasie wybór padł na mopsa.

Niestety nie orientuje się w temacie hodowli itp.
Znalazłem mopsiki z hodowli Artwo z hodowli Domin. Tu link do ogłoszenia:
https://www.olx.pl/oferta/mops-piesek-r ... 9kfep.html

Czy mógł by ktoś coś więcej powiedzieć na ten temat.

I dodatkowe pytanie czy mops zniesie rozstanie 2 razy w tygodniu na ok. 8.5 godziny? Może sobie coś tam pogryźć ale głównie chodzi mi o to czy nie będzie płakał to znaczy wył itp.

Dziękuję za pomoc


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 sty 2018, 12:46 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prośba o ocenę hodowli .
PostNapisane: środa, 24 sty 2018, 19:33 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 gru 2015, 13:25
Posty: 5
ja bym się nie "pchała". To jest jakieś stowarzyszenie, o którym tak naprawde jest niewiele (własciwie to nie ma żadnej) informacji. Hodowla niby jest zarejestrowana w tym stowarzyszeniu, ale nic o niej nie ma, oprócz adresu e'mailowego i nr telefonu. A to co jest napisane na ogłoszeniu, no cóż "papier wszystko przyjmie". Wiele razy spotkałam się z sytuacją że takie własnie hodowle, zrzeszone w takich związkach/stowarzyszeniach, kradły zdjęcia i informacje z normalnych hodowli. Tak więc moje zdanie jest takie, że ja bym się nie nastawiała na to stowarzyszenie i tą hodowlę. Rozglądnij się po hodowlach, zarejestrowanych w związku kynologicznym. Popatrz na hodowle (każda porzadna hodowla zarejstrowana w ZK ma swoją stronę www), zorientuj się uzyskaj informację o hodowli ktora cię interesuje i wówczas podejmij decyzję.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o ocenę hodowli .
PostNapisane: wtorek, 20 mar 2018, 01:15 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
gruby33 napisał(a):
Witam.

Od dłuższego czasu myślimy aby w naszym domu zagościł wesoły pieseł :D Po rozmyślaniach o rasie wybór padł na mopsa.

Niestety nie orientuje się w temacie hodowli itp.
Znalazłem mopsiki z hodowli Artwo z hodowli Domin. Tu link do ogłoszenia:
https://www.olx.pl/oferta/mops-piesek-r ... 9kfep.html

Czy mógł by ktoś coś więcej powiedzieć na ten temat.

I dodatkowe pytanie czy mops zniesie rozstanie 2 razy w tygodniu na ok. 8.5 godziny? Może sobie coś tam pogryźć ale głównie chodzi mi o to czy nie będzie płakał to znaczy wył itp.

Dziękuję za pomoc


Jeśli chodzi o hodowlę, to aby nie dac sie oszukać i zakupić rodowodowego mopsa i zdrowego, należy sprawdzić czy hodowla jest w rejestrze na stronie hodowli należących do Związku Kynologicznego w Polsce. Tutaj link (prosze zjechać w dół strony i kliknąć w okienko PRZYDOMKI ZAREJESTROWANE W ZKwP). Pobierze się plik z nazwami hodowli:

http://www.zkwp.pl/index.php/ct-menu-it ... -przydomek

Proszę pamiętać, że nie ma dwóch takich samych nazw, więc nie ma możliwości pomyłki. Hodowla Arwato jak sprawdziłam, nie nalezy do ZKwP, który jest jedynym i prawdziwym związkiem kynologicznym w Polsce. Arwato należy do jakiegoś stowarzyszenia DOMINO, które działa samo sobie, czyli nie podlega pod związek kynologiczny. Już w ogłoszeniu publicznie o tym napisano. Niestety należy się obawiać, że najprawdopodobniej jest to pseudohodowla, która była pewnie kiedyś w ZKwP, ale po nowelizacji ustawy o hodowli zwierząt nie spełniała warunków i została usunięta. Rodowody moga być sfałszowane. Nie kupowałabym psa z tego miejsca. Hodowle musza należeć do ZKwP, nie jakichś stowarzyszeń miłośników zwierzat...

Tą instytucją nalezy się sugerować: http://www.zkwp.pl
Jesli hodowla w jej rejestrze nie istnieje, oznacza, że nie jest hodowlą...

A jesli chodzi o mopsika i jego pozostawanie w domu, to czas o którym Pan wspomina, jest jak najbardziej w porządku i nie ma się o co martwić :) Psy musza się nauczyć zostawać same w domu. Tylko należy szczeniaczka do tego stopniowo przyzwyczajać :) Zostawiać najpierw na 15 minut, potem na 30 minut i tak dalej. I obserwować co robi jak się wraca do domu: czy krzata się po mieszkaniu, czy leży na posłaniu. Mopsy to psy spokojnej natury i w większości przypadków po prostu śpią jak właściciela nie ma :)

Powodzenia :)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o ocenę hodowli .
PostNapisane: wtorek, 29 sie 2023, 08:14 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 lip 2023, 04:04
Posty: 9
This is a very neat blog post. My school teacher suggested that I might like this blog. Similar to on my blog There is a discussion board for articles and photos. Would you like to visit my blog? 먹튀검증


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 sie 2023, 08:14 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL