FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:50


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Piesek - cień
PostNapisane: czwartek, 26 paź 2017, 16:53 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 paź 2017, 17:53
Posty: 5
Lokalizacja: Katowice
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Gizmo
A ja chciałabym się dowiedzieć jak mam rozumieć następujące zachowanie mojego szczeniaczka.
Odkąd u nas jest, chodzi za mną jak cień. Dosłownie. Nie zaśnie sam na kanapie słysząc, że wychodzę z pokoju np. do łazienki. Gdy zmywam, on leży mi na stopach. Gdy się kąpię, on czatuje pod drzwiami z łazienki albo piszczy, żebym go wpuściła. Musi spać tam gdzie jestem ja. Nawet gdy odkurzam to nie odstępuje mnie na krok. A najbardziej przeraża mnie to, że gdy wychodzę z domu i zostawiam go na korytarzu, to leży w tym korytarzu tak długo, aż nie wrócę. Mieszka ze mną narzeczony i nawet jego obecność w mieszkaniu nie pomaga pieskowi poczuć się bezpiecznie, gdy ja akurat wychodzę. Może to kwestia tylko tego, że jest szczeniaczkiem i z czasem mu przejdzie.. W każdym razie, zastanawiam się jak mam rozumieć takie zachowanie pod kątem behawioryzmu?

Obrazek Obrazek

_________________
"Nic nie ogrzeje serca tak jak jego zimny nos."


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 26 paź 2017, 16:53 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Piesek - cień
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2018, 14:52 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
To jest całkowicie naturalne zachowanie u mopsów. Ta rasa jest nieodłącznym towarzyszem człowieka. I pisząc "nieodłącznym" mam na myśli całkowicie dosłowne znaczenie. Mopsy - zwłaszcza w wieku młodzieńczym oraz te stosunkowo młode - często nie spuszczają człowieka z oczu. Chyba, ze akurat śpią.
Na starość troszkę się to zmienia, ale naprawdę minimalnie. Więcej obserwują, niż spacerują jak cień.

Reasumując, w tym zachowaniu nie ma niczego, co miałoby Cię niepokoić :) To jest bardzo silnie zakorzeniona cecha w charakterze tej rasy :)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Piesek - cień
PostNapisane: środa, 21 lis 2018, 19:20 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 lis 2018, 19:06
Posty: 3
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Edzio
ghgdyeys napisał(a):
Gdy zmywam, on leży mi na stopach. Gdy się kąpię, on czatuje pod drzwiami z łazienki albo piszczy, żebym go wpuściła. Musi spać tam gdzie jestem ja. Nawet gdy odkurzam to nie odstępuje mnie na krok. A najbardziej przeraża mnie to, że gdy wychodzę z domu i zostawiam go na korytarzu, to leży w tym korytarzu tak długo, aż nie wrócę.


Twój mopsik jest po prostu z Tobą związany! :) Miałam to samo z moim kiedy był mały. Nie odstępował mnie na krok. :lol: :lol: :lol: Mały prześladowca! A tak w ogole, to z tego co udało mi się wyczytać to mopsy są spragnione kontaktu z człowiekiem, więc to raczej normalne. Mojemu się trochę poprawilo jak dorósł. Wciąz wszedzie ze mną jest, ale już nie piszczy kiedy mnie obok nie ma - nauczył się, że wracam. :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 lis 2018, 19:20 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL