FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:25


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pedigree
PostNapisane: sobota, 3 lip 2010, 00:23 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 00:17
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: KOBIETA
Piszę z pewną prośbą odnośnie karmy pedigree...
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to jest w końcu z ta karmą? jest dobra, czy nie?

Chciałbym znac wasze opinie na ten temat 8-)

_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 lip 2010, 00:23 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pedigree
PostNapisane: sobota, 3 lip 2010, 21:17 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
Mojdrogi przyjacielu,proszę - wystarczy wejsc na głowna stronę pedigree, wybrac jakis produkt i przeczytac jego sklad. Zreszta kazden ma sklad ten sam, weźmy na przykład karmę WOŁOWINA I DRÓB:

GŁÓWNE SKŁADNIKI

Obrazek - ZBOŻA
Obrazek - MIĘSO
Obrazek - OLEJ


SKŁADNIKI


Zboża (min. 4%)
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% wołowiny w brązowej granulce, min. 4% drobiu w beżowej granulce)
Oleje i tłuszcze
Produkty pochodzenia roślinnego
Roślinne ekstrakty białkowe
Substancje mineralne

DODATKI


Witamina A: 6000 IU/kg
Witamina D3: 600 IU/kg
Witamina E: 160 mg/kg
Miedź jako siarczan miedzi: 10 mg/kg
Białko ogólne: 20%
Oleje i tłuszcze surowe: 13%
Popiół surowy: 8%
Włókno surowe: 3%
Wapń: 1,2%
Wilgotność: 10%

Hmmm...wszystko ładnie, pięknie, tylko gdzie ta wołowina i drób, skoro mięsa w tym żarciu to 4% jest??? A główne skladniki na poczatku wymienione jak byk!!!! :evil: W rezultacie i mięsa i zboża jest po 4 procent...hmmm oleju 13%...razem daje nam 21%.
Tak, 21% jest wspólnie głownych skladników w tej karmie, a reszta to chyba zmielone wióry i nasączone "ekstraktem witaminowym"...heh te ich konfitury pożal się boże...

Masakra!!!! :lol: Nie kupuj tego świństwa, oni sami siebie oszukują, że robią zdrowe jedzenie dla psów!

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pedigree
PostNapisane: sobota, 3 lip 2010, 21:48 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Banderas, ale podsumowałeś, jestem pod wrażeniem! :lol: Bravo 8-)
Ja teraz dodam cos od siebie. Faktem jest, że firma pedigree pisze na swoich produktach wszedzie " min.4%, nim.13%.." itd. Tylko ciekawa jestem, czy to "minimum" jest w ktorejs karmie przekraczane???
Pewnie nie. Gdybyśmy wzieli probke karmy i mieli możliwości dokładnie zbadac jej skladniki i ich ilość, pewnie bylibysmy grubo rozczarowani (albo i nie), gdyż owe "minimum" zamieniłoby się w "maximum". 8-)

Nigdy nie kupowałam tej karmy, bo zawsze słyszałam i czytałamo niej same negatywne opinie. Nie tylko z ust zwykłych właścicieli psów, ale i hodowców a także weterynarzy.
Krążą różne plotki, mające na celu sprostować opinię tej marki, ale jaki sens w tym, skoro każdy może przeczytac skład i sie przewrócić z wrażenia na łeb???

Ja kupiłam raz przysmak pedigree dla mojego psiaka, skusiłam się, oto on:

Obrazek

Firma napisała na opakowaniu piękne słowa:
"Psy uwielbiają mięso, a ty chcesz częstować swojego psa tym, co najbardziej lubi."

Z kolei skład wygląda nastepująco:
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4 % wołowiny, min. 4 % świeżego mięsa)
Oleje i tłuszcze
Substancje mineralne
Produkty pochodzenia roślinnego
Cukry
Drożdże

Dodatki podobne jak w karmie, o ktorej pisał Banderas, czyli przeróżne witaminy.
W dodatku jest napisane, że przysmak zawiera świeże mięso!!!! Zauważcie to!

Zastanawia mnie w takim razie jedna rzecz: pies lubi mięso, więc po co mam mu dawać spulchnione przez drożdże USUSZONE MIĘSO, nafaszerowane w sumie niewiadomo czym, bo trudno uwierzyć w naturalność składników mineralnych i witaminowych w sztucznym jedzeniu...

Dlaczego napisałam USUSZONE MIĘSO?? Bo jak otworzyłam paczkę z przysmakiem zajechało mi wędzonką, ale to tak intensywną, że miałam ochotę sama zjeść ten przysmak.. poza tym, produkt, który zawiera nawet małe ilości świeżego mięsa, nie może mieć daty wazności półtora roku??? :lol: No chyba, że się mylę???

Reasumując, nie dajcie robić z siebie idiotów, ot moje zdanie! 8-)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pedigree
PostNapisane: czwartek, 19 sie 2010, 14:11 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
MOPSiara napisał(a):
poza tym, produkt, który zawiera nawet małe ilości świeżego mięsa, nie może mieć daty wazności półtora roku??? :lol: No chyba, że się mylę???


Dokładnie!
W ogole ta karma, to jakaś ściema jest. Mój misiek jej nie cierpi, nie tyka nawet.
Ja mu się nie dziwię, takiej chemii jeść to nikt by nie chcial.
Ludzie są slepi po prostu, co z tego że karma jest reklamowana w TV? Najgorsze firmy i marki mają dobrą reklamę, jak mają sponsora żeby swoje badziewie wypromowac.
Z resztą, dzięki obowiązku umieszczania składu na opakowaniu, sami siebie osmieszają, bo kto czytac umie, to wie, że pomiedzy rzeczywistym składem, a hasłem reklamowym "swieze mieso dla twojego psa', jest przepaść...wszystko mija się z prawdą.
Pozdrawiam wszystkich pisarzy i mopsiarzy!
I szacun dla MOPSIARY! 8-)

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pedigree
PostNapisane: środa, 25 lis 2020, 18:18 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 lis 2020, 18:10
Posty: 2
Najgorsza karma jaką można dać swojemu pupilowi jeść;/ radze omijać szerokim łukiem.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pedigree
PostNapisane: poniedziałek, 13 gru 2021, 20:18 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 sie 2020, 19:24
Posty: 8
Płeć: MĘŻCZYZNA
Z zawartością mięsa faktycznie słabiutko tutaj. Unikamy zatem kupowania tej i innych komercyjnych karm. Lepiej w sklepach zoologicznych się rozejrzeć, etykietki poczytać.
Całkiem nieźle natomiast wygląda skład jedzenia na które natrafiłem tutaj: https://johndog.pl/produkt/zestaw-karma ... a-6x400-g/ . Jedyne co mnie zaskakuje to groch w suchej karmie. Nie mam pewności czy np. nie będzie powodował u zwierzaka wzdęć. Opakowania są jednak małe (3 kg) więc pewnie na próbę kupię.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pedigree
PostNapisane: niedziela, 19 gru 2021, 21:57 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 17 gru 2021, 20:53
Posty: 7
Płeć: MĘŻCZYZNA
Według mnie takich karm jednak lepiej unikac. Dobrze jak karma jest bezglutenowa i substancji konserwujących. Do tego z witaminami dla wzmocnienia kości i serca, my dlatego wybralismy Josera Active Nature https://www.josera.pl/josera-active-nature.html z ziołami i owocami, w składzie jest E i C oraz L-karnityna. Psina zdrowa, aktywna i tez pozytywnie wpłynela na wygląd siersci :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 gru 2021, 21:57 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL