FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:59


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: sobota, 12 lut 2011, 13:42 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2011, 10:43
Posty: 17
Płeć: KOBIETA
Karmy bardzo dobre
- Orijen
- Acana
- Taste of the wild
Karmy dobre/średnie
-Brit;
-Bosch
- Royal Canin
- Animonda
- Purina
Karmy słabe
- Pedigree
- chappi;
- Puffi
- Winner
- Orlando
- karmy marki własnej careforur, real, lidl itp.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 lut 2011, 13:42 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: sobota, 12 lut 2011, 14:11 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2011, 10:43
Posty: 17
Płeć: KOBIETA
Wiele osób chcąc zaoszczędzić na psie lub po prostu z niewiedzy kupują marketowe karmy takie jak: puffi; pedigree, chappi, frolic itp. Tylko zastanówmy się żywienie nimi wcale nie wychodzi taniej ( to do osób które chcą zaoszczędzić na psie) Porównam cenę i dawkowanie karmy dobrej Brit i marketówki pedigree

Brit
cena za kg: 5-6 zł
dzienne dawkowanie dla psa ważącego 10 kg: ok 100g

Pedigree
cena za kg: 5-9 zł
dawkowanie: ok 200g

pedigree niby jest w podobnej cenie, ale trzeba go dać psu dwa razy więcej!
Więc wychodzi sporo drożej!


Drug dużo ważniejsza sprawa, karmy marketowe maja mnóstwo konserwantów, zero składników odżywczych i niektóre z nich są robione z utylizowanych psów! A ponad to chappi jest spryskiwane kurzymi odchodami. Karmiąc psa takim świństwem możemy być pewni, że nie będzie długo cieszył się zdrowiem. Karmy marketowe mają tylko 4% mięsa, a pies to zwierzę mięsożerne i potrzebuje go. Dl porównania skład Acany i Chappi.




Skład Acany (czyli jednej z najlepszych karm)

Skład:
świeże mięso jagnięce bez kości, suszone mięso jagnięce, mączka z łososia, mączka ze śledzia, czerwone ziemniaki, groch, tłuszcz drobiowy, słodkie ziemniaki, świeży sandacz (bez ości), suszona na słońcu lucerna, mięso z kaczki (bez kości), całe jajka, dynia, szpinak, buraki, pomidory, marchew, jabłko, rośliny morskie, jałowiec, żurawina, czarna porzeczka, dzięgiel litwor, korzeź cykorii, lukrecja, koniczyna, liście maliny, korzenie mlecza, liście mięty, nagietek, kwiat rumianku, ekstrakt z rozmarynu, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium.
Witaminy i minerały :
witamina A (18.000 j.m./kg), witamina D3 (2.000 j.m./kg), witamina E (400 j.m./kg), witamina K1 (2 mg/kg), witamina C (85 mg/kg), witamina B1 (75 mg/kg), witamina B2 (44 mg/kg), witamina B3 (250 mg/kg), witamina B5 (40 mg/kg), witamina B6 (32 mg/kg), witamina B12 (400 mcg/kg), biotyna (0,6 mg/kg), kwas foliowy (3,5 mg/kg), cholina (3.350 mg/kg), żelazo (280 mg/kg), cynk (200 mg/kg), miedź (20 mg/kg), mangan (35 mg/kg), jod (2,2 mg/kg), selen (0,6 mg/kg), glukozamina (900 mg/kg), chondroityna (700 mg/kg).

Roślinne środki odżywcze:
jałowiec (400 mg/kg), dzięgiel litwor (400 mg/kg), liście maliny (350 mg/kg), korzeń mlecza (350 mg/kg), liście mięty (300 mg/kg), kwiat nagietka (350 mg/kg).



Skład chappi (czyli jednej z najgorszych karm)

zboża (min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (mind. 4% kurczaka w granulce), oleje i tłuszcze (min. 0,6% oleju rybnego), roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego (min. 4% pulpy buraczanej), minerały.
Dodatki:
witamina A (9.700 j.m./kg), witamina D3 (970 j.m./kg), witamina E (190 mg/kg), miedź jako siarczan miedzi(II) (11 mg/kg), glukozamina (160 mg/kg), kwas eikozapentaenowy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (1.600 mg/kg).


Ostatnio edytowano środa, 31 sie 2011, 08:05 przez Rei., łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: środa, 20 lip 2011, 21:30 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 19 lip 2011, 16:07
Posty: 6
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Gracja i Rocky
Rei. napisał(a):
Karmy słabe
- Pedigree
- chappi;
- Puffi
- Winner
- Orlando
- karmy marki własnej careforur, real, lidl itp.



To prawda... te karmy, które wymieniłaś to nie wiem z czego je robią, ale to jest jakies ohydztwo!
Powinna byc zabroniona produkcja takiego swinstwa.
Ludzie, ktorych nie stac na drogie karmy a chca dla swojego psa dobrze, nabieraja sie na kuszace napisy na takich opakowaniach i kupuja.
A to gorzej na zdrowiu psa wychodzi niz by mial jesc tanie posilki, ale domowe.... :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: środa, 20 lip 2011, 23:47 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 lip 2010, 14:07
Posty: 3
Lokalizacja: Toruń
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Suzi
Niestety niektórzy nie mają świadomości o składzie karmy, którą kupują. Kierują się niską ceną a jakość na tym cierpi.
A pies... w rezultacie nie spożywa wartości odżywczych.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: środa, 5 wrz 2012, 12:38 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 wrz 2012, 12:22
Posty: 3
ja też uważam że należy przede wszystkim zwracać uwage na składniki, kiedyś jak wiele osób karmiłam psa marketówkami. Na szczęście teraz mój Fufuś je bardzo dobrą karmę Artemis (http://artemiskarmy.pl/) która zawiera dużo mięsa, warzyw owoców i wszystkiego czego potrzebuje pies. Chyba lepiej wydać więcej ale mieć pewność że pies je zdrowo :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: wtorek, 20 sie 2013, 21:02 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Bardzo ważne jest aby zwracać uwagę na zawartość mięsa w karmie:) Bywa, że karma zawiera 4% mięsa, a reszta to.... różne rzeczy... najczęściej po prostu zboża. Czytać etykiety - po tym widać, która karma jest dobra.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: sobota, 19 paź 2013, 16:43 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 19 paź 2013, 13:49
Posty: 3
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Alissa
Mojemu psu daje tylko i wylacznie Royal Canin do jedzenia i najlepiej polewam ja delikatnym rosolem z kurczaka tak zeby nie musiala suchej jesc bo jest to niedobre dla takich psow. Wtedy szybsza jest przemiana materii. do tego smakolyki w bardzo malych ilosciach poniewaz te psy maja sklonnosci do tycia niestety .


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: czwartek, 5 gru 2013, 06:27 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 5 gru 2013, 06:23
Posty: 3
a co powiecie o karmach http://miauhau.com/psy/karmy/karmy-such ... e-holistic ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 23:10 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
mopsika napisał(a):


Nie miałem okazji testować na Miśku tej karmy, ale patrząc po cenie.. są trochę drogie.
Raczej nie wydam na jedzenie dla psa więcej niż dla siebie. Średnia cena tej karmy to 35-40zł za kilo. Ja jednak wyszukuję trochę tańszych, bo mi się nie kalkuluje utrzymywać psa.. :)

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: poniedziałek, 3 lut 2014, 03:37 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 5 gru 2013, 06:23
Posty: 3
banderas napisał(a):
mopsika napisał(a):


Nie miałem okazji testować na Miśku tej karmy, ale patrząc po cenie.. są trochę drogie.
Raczej nie wydam na jedzenie dla psa więcej niż dla siebie. Średnia cena tej karmy to 35-40zł za kilo. Ja jednak wyszukuję trochę tańszych, bo mi się nie kalkuluje utrzymywać psa.. :)


Trochę przesadziłeś - jeśli karma pronature 3 kg kosztuje 80 - 90 zł to raczej cena jest do 30 zł. To fakt że jest to holistyczna karma i trochę jej skład jest lepszy niż inne ale bardziej pytałam o jakość smakowitość dla piesków ... ale dzięki


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 01:54 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 maja 2014, 01:52
Posty: 1
Trochę mi brakuje karmy Canagan. U nas się dopiero przyjmuje ale na zachodzie to karma z najwyższej półki. Ostatnio kupiłem na próbę, przejrzałem skład i trochę szok, 65% mięsa? Jeszcze nie widziałem karmy z taką zawartością mięsa.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: środa, 23 lip 2014, 13:59 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 23 lip 2014, 13:46
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Pati23 napisał(a):
Mojemu psu daje tylko i wylacznie Royal Canin do jedzenia i najlepiej polewam ja delikatnym rosolem z kurczaka tak zeby nie musiala suchej jesc bo jest to niedobre dla takich psow. Wtedy szybsza jest przemiana materii. do tego smakolyki w bardzo malych ilosciach poniewaz te psy maja sklonnosci do tycia niestety .


Czy sucha karma Royal Canin Mini Junior będzie odpowiednia dla szczeniaka? Jakie karmy możecie mi polecić, która będzie najzdrowsza?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: czwartek, 20 lis 2014, 20:57 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 4 lis 2014, 22:32
Posty: 2
Płeć: MĘŻCZYZNA
Mój pies lubi przede wszystkim Brit i Hills, od przypadku zje Acanę. Nie mogę raczej polecić tej Royal, bo przekonałem się, że nie jest wcale taka dobra, jak mówią.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: wtorek, 23 gru 2014, 13:02 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 paź 2014, 11:12
Posty: 6
Płeć: MĘŻCZYZNA
ja używalem acana i na próbę kupiłem Royal Canin, i muszę powiedzieć ze Royal wygrał, pies wcina aż mu się uszy trzęsą. ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: czwartek, 19 mar 2015, 19:28 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 19 mar 2015, 19:24
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Ja kupuje mojemu karmę Animondę już od dawna i bardzo mojemu psiakowi smakuje, póki co sie nie znudziła, ale domowe jedzenie i tak wygrywa z każdą kupną karmą


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: środa, 21 paź 2015, 15:54 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 paź 2015, 15:34
Posty: 1
Uważam, że jest dużo bardzo dobrych karm na naszym rynku. Mój 2 letni piesek dużo się drapał i przez to był bardzo nerwowy. Na szczęście mam fajnego weterynarza, któremu bardzo ufam. Testowaliśmy kilka karm tj. Husse, Acanę, Orijen i nic nie pomagało. Pewnie innym psiakom one pomagają :) W końcu zaproponował mi nową karmę Vitalin z jagnięciną. Jest to karma naturalna, holistyczna. Nie używa się żadnych sztucznych dodatków do jej produkcji, a składniki używane do produkcji też pozyskiwane są naturalnie. Nareszcie drapanie ustąpiło a piesek jest bardzo szczęśliwy. Teraz planujemy zmienić smak na kurczaka z ziemniakiem. Karma niestety nie jest tania, ale na szczęście psiak nie jest duży. Dzięki tej karmie nie chodzimy już tak często do weterynarza, a co za tym idzie nie wydajemy już tyle pieniędzy. "Zaoszczędzone" mogę śmiało przeznaczyć na zakup dobrej karmy 8-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: wtorek, 22 gru 2015, 08:51 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 22 gru 2015, 08:45
Posty: 1
Bardzo dużo ludzi kupuje najtańsze suche karmy dla psów typu Pedigree, Chappie. Niestety mało osób zdaje sobie sprawę, że tym szkodzi tylko swojemu psu. Oszczędzając na dobrej karmie, niestety musi liczyć się z chorobami psów, czy częstymi wizytami u weterynarza. Pies to nie śmietnik, warto również zadbać o jakie dobre żywienie żeby był z nami jak najdłużej.

_________________
Weterynarz Kraków


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: czwartek, 9 cze 2016, 11:08 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 cze 2016, 11:01
Posty: 3
Płeć: KOBIETA
Pedigree nie opłaca się i nie powinno kupować. Składniki są sztuczne i jest firmą przereklamowaną. Jakby było warte to rozumiem, ale jak to pies nie tyka to nie mogę zrozumieć.

_________________
http://www.rad-pol.com.pl/kategoria/meb ... nsole.html


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 07:10 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 21 lip 2016, 07:07
Posty: 2
Płeć: KOBIETA
Do tych dobrych dorzuciłabym jeszcze Iams. Troszkę ich testowaliśmy z moim Drako i zdecydowaliśmy się na Iams właśnie. Smakuje na pewno dobrze, mnie skład zadowala, cena również w porządku. Mój pies oprócz niej chce jeść w sumie tylko surowe mięso, więc nie muszę mu gotować ani nic, bo potem i tak nie zjada. Karma w misce, zapas wody i dwa razy w tygodniu wyprawa do rzeźnika - oboje jesteśmy zadowoleni.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dobre i złe karmy dla psów
PostNapisane: poniedziałek, 30 sty 2017, 15:39 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 5 sty 2017, 14:56
Posty: 4
Płeć: KOBIETA
Jeśli chodzi o gotowe jedzenie, zarówno te suche, jak i mokra karma to przeważnie wybieram produkty marki Orijen. Mają całkiem dobry skład, no i jest dużo smaków, więc można coś dobrego kupić dla swojego pupila.Z kolei moja znajoma bardzo poleca Eukanuba, ponoć jej psiak się nimi zajada. Ale mojemu jakoś nie podeszły. No a jeśli chodzi o złe karmy to na pewno wszystkie te marketowe i te, które reklamowane są w telewizji - ich skład to prawie sama chemia


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 sty 2017, 15:39 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL