FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 10:52


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: poniedziałek, 28 lis 2011, 21:22 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lis 2011, 21:15
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Fred
Witam. Mam problem z moim mopsem Fredkiem. Ma on 4 miesiące, jest odrobaczony, zaszczepiony. Lecz odkąd go mam drugi raz ma juz rozwolenie... Byłam już z nim raz u weterynarza dostał antybiotyk i wszystko mineło. Teraz , dosłownie 2 tygodnie pozniej , znowuy mam ten sam problem, czesto robi kupke, b rzadka. Ma apetyt , chce sie bawic... Nie wiem co to moze byc. Weterynarz mowil wtedy ze to jakas bakteria, ale dziwie sie ze znowu to samo sie dzieje. Piesek nie pije mleka , tylko wode, je podroby wieprzowe, kurczaka, kleik z ryzu lub makaron, karme sucha z royala dla szczeniat i ewentualnie puszkę tez dla juniora. Mieliscie moze taki problem? moglby ktos cos mi podpowiedziec? dziekuje :)

_________________
mazia


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 lis 2011, 21:22 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: czwartek, 1 gru 2011, 21:13 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Odstaw karmę mokrą i zobacz czy będzie jakaś poprawa po kilku dniach. Na drugi dzień na pewno nie będzie żadnej zmiany, ale po trzech dniach powinien robić normalną kupkę ( o ile to morka karma ma wpływ na rozwolnienie). A jeśli nie będzie poprawy, to odstaw kleik z ryżu i makaronu. A jeśli i to nie da skutku, to proponuję iść ponownie do weterynarza, żeby podał tabletki, bo piesek może mieć rzeczywiście bakterie w przewodzie pokarmowym, tak jak mówił wet, więc jednorazowa dawka antybiotyku nie zawsze daje poprawę, ma chwilowy efekt.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 00:31 
Hodowca
Hodowca

Dołączył(a): piątek, 15 paź 2010, 23:08
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: KOBIETA
mazia napisał(a):
Witam. Mam problem z moim mopsem Fredkiem. Ma on 4 miesiące, jest odrobaczony, zaszczepiony. Lecz odkąd go mam drugi raz ma juz rozwolenie... Byłam już z nim raz u weterynarza dostał antybiotyk i wszystko mineło. Teraz , dosłownie 2 tygodnie pozniej , znowuy mam ten sam problem, czesto robi kupke, b rzadka. Ma apetyt , chce sie bawic... Nie wiem co to moze byc. Weterynarz mowil wtedy ze to jakas bakteria, ale dziwie sie ze znowu to samo sie dzieje. Piesek nie pije mleka , tylko wode, je podroby wieprzowe, kurczaka, kleik z ryzu lub makaron, karme sucha z royala dla szczeniat i ewentualnie puszkę tez dla juniora. Mieliscie moze taki problem? moglby ktos cos mi podpowiedziec? dziekuje :)


Szczeniak nigdy nei piowinein dostawać do jedzenia puszek - tak samo jak małe dziecko czy niemowlę (bo maluchom puszek sie nei daje). Podroby działaja rozwalniająco wiec to normalne, ze kupa jest wodnista. Bardzo wazne: każdy pies jesli je karmę dla psów musi byc zdrowy i nei miec żadnych kłopotów z układem pokarmowym. Jesli pies jest chory powinien jesć tylko i wyłącznie pokarm gotowany - dieteyczny. Analogicznie jak z ludźmi: jak człowiek ma kłopoty z żołądkiem to nie pójdzie do McDonalda na obiad :lol:

Karma przemysłowa tylko dla zdrowych psów!!! to trzeba zapamiętać.

_________________
Obrazek
Zapraszam na http://www.stellanova.pl
Jesteśmy też na FB https://www.facebook.com/StellanovaFCI


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: wtorek, 13 mar 2012, 20:57 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 11:37
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Boogie
Kiedy trafił do mnie Boogie, też dostał "małych sensacji". (prawdopodobnie przez zmianę karmy) Sprawdziła się w tej sytuacji smecta rozpuszczona w pół kubka ciepłej wody, którą potem nasączyłem suchą karmę. Po kilku godzinach kupki wróciły do normy.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: piątek, 18 sie 2017, 21:05 
Hodowca
Hodowca

Dołączył(a): piątek, 15 paź 2010, 23:08
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: KOBIETA
nieraz wystarczy tylko podać BIOTYK , a kupki wracają do normy :)

_________________
Obrazek
Zapraszam na http://www.stellanova.pl
Jesteśmy też na FB https://www.facebook.com/StellanovaFCI


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: piątek, 17 lis 2017, 18:27 
Musisz uwazac bo czeste biegunki czy antybiotykoterapia powoduja zaburzenie mikroflory przewodow pokarmowych itd.. gdy moj piesek tak mial to dostalismy na wzmocnienie od vetexpert taki bioprotect w ostaci kapsulek. Podawanie bylo trudne ale udalo sie :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: wtorek, 5 gru 2017, 16:10 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 21 mar 2017, 15:25
Posty: 13
Płeć: MĘŻCZYZNA
Przyczyn biegunki może być wiele, ale tak jak wspomniała ptysia - częste zaburzenia wypróżniania mogą doprowadzić do trwałych problemów jelitowo-żołądkowych.

Wiele szczeniaków reaguje w ten sposób nie tyle co na zmianę karmy, co na stres związany ze zmianą otoczenia.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Częste rozwolnienia u szczeniaka!
PostNapisane: niedziela, 24 kwi 2022, 09:13 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2022, 07:48
Posty: 4
Płeć: MĘŻCZYZNA
Akurat jeśli chodzi o wybór dobrej jakości karmy o naturalnym składzie, które nie są obciążeniem dla układu trawiennego to polecam sprawdzić markę Specific które akurat są świetne dopasowane pod wiek i potrzeby psiaka. My akurat mieliśmy duży problem ze znalezieniem tej odpowiedniej i zdecydowaliśmy się na Allergen Management Plus SPECIFIC COD-HY https://omegakarmy.pl/produkt/cod-hy-al ... plus-7-kg/ ponieważ jest to wersja dla szczeniąt i psów dorosłych z alergią mieszaną oraz zaburzeniami żołądkowymi. Warto sprawdzić i przekonać się czy będzie odpowiednia :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 kwi 2022, 09:13 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL