FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 11:22


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nie zeszło jądro :(((
PostNapisane: wtorek, 7 mar 2017, 09:47 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 7 mar 2017, 09:39
Posty: 1
Płeć: MĘŻCZYZNA
Naszemu 7 miesięcznemu Mopsikowi nie zeszło jądro. Zatrzymało się w pachwinie w związku z tym weterynarz kwalifikuje pieska do zabiegu żeby kiedyś nie zrobił się z tego rak ale my bardzo boimy się narkozy ponieważ kiedyś nasza suczka również Mops nie przeżyła zabiegu. Co robić ??? Zdecydować się na zabieg czy kontrolować cały czas jądro w pachwinie ??


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 mar 2017, 09:47 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nie zeszło jądro :(((
PostNapisane: niedziela, 19 mar 2017, 20:04 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 gru 2015, 13:25
Posty: 5
wykastrować, takie jest moje zdanie. Im zrobisz to wczesniej tym lepiej, bo i tak prędzej czy później psa będziesz musiał wykastrować, a im później to zrobisz to musisz liczyć się z tym że mogą być problemy. Są różne narkozy, u psa brachycefalicznego można zastosować narkozę wziewną. Ale najpierw trzeba psiakowi zrobić badania (przede wszystkim serce), i wówczas weterynarz dostosuje odpowiednią dawkę narkozy. No i iść do takiego weta który ma dobre opinie


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie zeszło jądro :(((
PostNapisane: wtorek, 20 mar 2018, 02:23 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
swiecaa9 napisał(a):
Naszemu 7 miesięcznemu Mopsikowi nie zeszło jądro. Zatrzymało się w pachwinie w związku z tym weterynarz kwalifikuje pieska do zabiegu żeby kiedyś nie zrobił się z tego rak ale my bardzo boimy się narkozy ponieważ kiedyś nasza suczka również Mops nie przeżyła zabiegu. Co robić ??? Zdecydować się na zabieg czy kontrolować cały czas jądro w pachwinie ??



Do 7-mego miesiąca teoretycznie jądra powinny już zejść. Kastracja nie jest jedyną metodą, jest jeszcze terapia hormonalna, którą wykonuje się na psach powyżej 16-tego miesiąca. Ale jest dość kontrowersyjna jak zauważyłam. Ciężko mi doradzić, czy powinnaś zdecydować się na kastrację. Myślę, że najlepiej będzie jak zasięgniesz porady na temat kastracji i jednocześnie o terapii hormonalnej u KILKU różnych weterynarzy. Porównaj ich zdania.

A przede wszystkim pytaj, czy już wykonywali ewentualny zabieg kastracji na rasach brachycefalicznych, czyli mopsach, bulldogach itp., które mają poważne problemy oddechowe. Doświadczeni z tą rasą lekarze będa wiedzieli jakie badania wykonać przed ewentualnym zabiegiem i jak postępować z tego rodzaju psem.
Ponieważ rozumiem Twoje obawy przed utrata pieska, więc wiem, że ta decyzja może być bardzo ciężka i wiem, że dlatego zwlekasz. Czasami jednak nie ma wyjścia i trzeba zaryzykować, inaczej pies i tak będzie cierpiał z powodu wnętrostwa (to nazwa przypadłości, kiedy jedno lub oba jądra nie zeszły do moszny).

Jedno jest pewne: Już nie możesz tylko sama obserwować psa. Musisz działać i szukać dobrego weterynarza do ponownej konsultacji i podjęcia ostatecznej decyzji.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 mar 2018, 02:23 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL