FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 11:40


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Drapanie po zastrzyku
PostNapisane: piątek, 18 kwi 2014, 16:54 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 18 kwi 2014, 16:48
Posty: 2
Płeć: MĘŻCZYZNA
Mój pies dostał niedawno kilka zastrzyków. Po dzisiejszym dziwnie się zachowuje. Nie może znaleźć sobie miejsca, co się położy zaraz wstaje i drapie się w tym miejscu, w którym miał robiony zastrzyk.
Od czego to może być?
Trochę mnie to martwi.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 kwi 2014, 16:54 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Drapanie po zastrzyku
PostNapisane: środa, 23 kwi 2014, 18:53 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 23 kwi 2014, 17:29
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
A czy weterynarz nie uprzedzał Cię, że będzie to bolący zastrzyk? Myślę, że nie zaszkodzi zadzwonić do weta i zapytać. Nie powinien tak reagować, może ma jakieś uczulenie, jeśli nie pozwala się tam dotknąć to na pewno go boli :( także telefon albo wizyta u weta ...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Drapanie po zastrzyku
PostNapisane: środa, 25 cze 2014, 08:36 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lip 2010, 11:03
Posty: 41
Lokalizacja: Rumia
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Dyrka
radzio1983 napisał(a):
Mój pies dostał niedawno kilka zastrzyków, po dzisiejszym dziwnie się zachowuje.Nie może znaleźć sobie miejsca,co się położy zaraz wstaje i drapie się w tym miejscu, w którym miał robiony zastrzyk.Od czego to może być?Trochę mnie to ,martwi.


A co to był za zastrzyk? Antybiotyk? Po bolesnych zastrzykach psy często się drapią. A ma w tych miejscach kulki/zgrubienia? Bo to też się zdarza, ale przechodzi i wlasciwie nie ma powodów do obaw.

_________________
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Drapanie po zastrzyku
PostNapisane: poniedziałek, 14 lip 2014, 20:37 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lip 2014, 20:13
Posty: 5
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Bonita
Cześć wszystkim. Ja od 4 dni jestem szczęśliwym opiekunem 9 tyg. mopsiczki Bonity. Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu Nobivac DHPPI. Przed szczepieniem mała była okazem zdrowia o wielkim apetycie podróż również zniosła bardzo dobrze. Po szczepieniu mała zaczęła wymiotowac wet uznał ze może to być alergia ale wywołała by u niej również opuchniecie wiec może to tylko stres. Dostała lekarstwa ale dalej się o nią niepokoje. nie może znaleźć miejsca ciągle drapie się po pyszczku i kicha. Czy Wasze mopsy tez tak reagowały na szczepienia? Czy to normalne tzw. Skutki uboczne. Bardzo proszę o porady. Pozdrawiam

_________________
Keep calm and love Pugs <3


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Drapanie po zastrzyku
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2018, 16:53 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
radzio1983 napisał(a):
Mój pies dostał niedawno kilka zastrzyków. Po dzisiejszym dziwnie się zachowuje. Nie może znaleźć sobie miejsca, co się położy zaraz wstaje i drapie się w tym miejscu, w którym miał robiony zastrzyk.
Od czego to może być?
Trochę mnie to martwi.


Miejsce po zastrzyku może trochę drażnić psa. Czasami swędzi, bywa lekko napuchnięte, niektórym psom robi się również lekkie zgrubienie pod skórą w tym miejscu (jak mały guzek). W zależności od rodzaju zastrzyku i organizmu psa, skutki są lub ich nie ma. Takie objawy w ciągu kilku dni powinny zniknąć. Jeśli nie - oznacza to, że to w takim razie coś innego, lub zła reakcja na szczepienie i trzeba zwrócić się do lekarza ponownie.

jager990 napisał(a):
Cześć wszystkim. Ja od 4 dni jestem szczęśliwym opiekunem 9 tyg. mopsiczki Bonity. Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu Nobivac DHPPI. Przed szczepieniem mała była okazem zdrowia o wielkim apetycie podróż również zniosła bardzo dobrze. Po szczepieniu mała zaczęła wymiotowac. Wet uznał ze może to być alergia ale wywołała by u niej również opuchniecie wiec może to tylko stres. Dostała lekarstwa ale dalej się o nią niepokoje. nie może znaleźć miejsca ciągle drapie się po pyszczku i kicha. Czy Wasze mopsy tez tak reagowały na szczepienia? Czy to normalne tzw. Skutki uboczne. Bardzo proszę o porady. Pozdrawiam


Jak wyżej - Jedne psy nie odczuwają tego wcale, inne - zwłaszcza młode - często mają efekty swędzenia i lekkiej opuchlizny w miejscu gdzie wbita była igła. Ale to co opisujesz: wymioty (dodam, że również biegunka), to objawy, które bardzo pasują do nieprawidłowej reakcji poszczepiennej. Takie objawy mogą mieć różne nasilenie i utrzymywać się nawet kilka tygodni po szczepieniu. Konieczna ponowna konsultacja z weterynarzem.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2018, 16:53 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL