FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 04:37


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: sobota, 18 sty 2014, 23:31 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 sty 2014, 23:13
Posty: 1
Płeć: KOBIETA
Hej. Mam prawie 5-letniego mopsa. Dzisiaj usłyszalam dziwne, ciężkie sapanie. Gdy podeszłam okazało się, że leży cały sztywny a przy tym trzęsący sie z dziwnie ułożonymi łapkami, bardzo napięty. Zaczął charczec nie mogąc złapac powietrza. Trwało to bardzo długo, piesek zataczał się, wciskał w dziwne miejsca, był widocznie zdenerwowany. Zaczął normalnie oddychac nie szybciej niż po godzinie, może nawet półtorej. Nie był to pierwszy raz, sytuacja taka już kiedyś się zdarzyła, pojechaliśmy wtedy do weterynarza (ale piesek już był po "ataku"), pobrano mu krew, której wyniki były dobre i zalecono kupic wlewki odbytnicze na uspokojenie Relsed, w razie gdyby sytuacja się powtórzyła. Tym razem ich użyliśmy, ale jakoś bardzo go nie uspokoiły, więc tym bardziej nie wiem co by było bez nich. Myśle, że to 4 bądź 5 raz gdy tak się dzieje, wcześniej wyrażnie było to wynikiem zdenerwowania czy nadmiernej ekscytacji, ale przy ostatnich dwóch razach zupełnie nie mogę znaleźc przyczyny, raz sobie siedział, nagle zaczął się dziwnie poruszac i upadł na podłogę, a tym razem już leżał zasypiając, więc tak naprawdę nie wiem czy coś mogło go zdenerwowac. Help, czy ktoś wie coś na temat takich problemów????


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 sty 2014, 23:31 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: środa, 9 kwi 2014, 18:49 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Jeżeli pies kładzie się na boku, wykonuje wiosłowe ruchy kończynami i drży, przy czym ma problem z oddychaniem, to są to objawy padaczki. Czasem bezwiednie oddaje kał i mocz przy tym. Przy padaczce o silnych objawach psy tracą przytomność, ale kiedy objawy mają słabsze natężenie to się to nie zdarza, stąd ciężko to rozpoznać. Konieczna jest wizyta u dobrego weterynarza - podkreślam - dobrego.
Pozdrawiam i czekam na wieści.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: środa, 23 kwi 2014, 18:51 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 23 kwi 2014, 17:29
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Wygląda na jakiś problem z układem nerwowym, ale może być też coś z serduchem, bez badań nic nie da się wywróżyć :( Trzymam kciuki za malucha :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: piątek, 2 maja 2014, 12:09 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 maja 2014, 11:13
Posty: 2
Płeć: KOBIETA
Jeśli chodzi o padaczkę, to objawami są między innymi takie dziwne zachowania, jednak niekoniecznie. Ja ostatnio miałam taką sytuację, ze moja sunia straciła przytomność. Skontaktowaliśmy się zaraz z weterynarzem, który nam powiedział, ze może być to objaw padaczki, jednak niekoniecznie. Trzeba pieska obserwować. Jeśli coś będzie się powtarzać, to trzeba koniecznie udać się do weterynarza na badania w celu ustalenia czy jest to padaczka, bo będzie to związane z konkretnym leczeniem. Przy padaczce dodatkowo wystąpić mogą drgawki na całym ciele i wzmożone wydzielanie śliny. Na szczęście u mojej suni, raczej nie był to atak padaczkowy, jednak będziemy to obserwować.
Dodatkowo problemy z oddychaniem, a nawet utrata przytomności może się wiązać z nieprawidłowym uciśnięciem mopsika w okolicach mostka.
Na pewno jeśli coś dzieje się nie tak z pieskiem, zachowania nerwowe mogą na to wskazywać.
Najlepiej jednak wszystko skonsultować z lekarzem. Na pewno będzie dobrze :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: sobota, 14 cze 2014, 18:00 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 cze 2014, 17:25
Posty: 1
Płeć: KOBIETA
Witam
Mój Dusty ma 3 lata i dokładnie miesiąc temu dostał takiego samego ataku o jakim pisze asia z tym że nie chodził, tylko leżał na boku, był sztywny, miał zaciśniętą szczękę i wyglądał jakby się dusił, oczy miał wywinięte i cały się trząsł próbując złapać oddech. Stało się to o 5 w nocy więc nie widzieliśmy jak dokładnie atak się zaczął. Wet stwierdził wtedy że piesek najprawdopodobniej się dusił i potrzebuje korekcji nosa i podniebienia, przeszedł na dietę bo ma kilka kilogramów za dużo i po ok 2, 3 miesiącach mieliśmy zrobić operację.

Dzisiaj dostał kolejnego ataku, również podczas snu, objawy takie same jak za pierwszym razem, tylko szczękościsk mocniejszy, kiedy troszkę zelżał mądra ja próbowałam wydobyć mu z pyszczka zalegająca ślinę i wtedy zacisnął szczękę jeszcze bardziej przebijając mi palec swoimi ogromnymi kiełkami;) W życiu nie pomyślałabym że zacisk szczęki mopsa może być aż tak silny, paluch teraz cały siny i spuchnięty, boli jak nie wiem:/ Ale nauczyłam się żeby nie wtykać palcy tam gdzie nie trzeba hehe
Wracając do ataku, oczywiście pojechałam od razu do weta, który dziś nie był już taki pewny postawionej ostatnio diagnozy, dał mu zastrzyk, przepisał tabletki i w poniedziałek mamy wrócić żeby zrobić rentgen. Powiedział dzisiaj że jest kilka możliwych przyczyn takich ataków ale bez rentgena nie może nic stwierdzić... Więc czekam niecierpliwie z moją mordeczką do poniedziałku...

Na you tube znalazłam filmiki z mopsami podczas ataku epilepsji i wyglądają prawie identycznie jak u Dastusia więc myślę że to jednak nie duszenie się przez nos i podniebienie a padaczka. Ale zobaczymy co powiedzą nam w poniedziałek...

Asia co z Twoim mopsikiem, wet stwierdził ataki padaczkowe czy to może coś innego?
Miał ktoś może styczność z psem chorującym na padaczkę? Może ktoś ma jakieś cenne rady jak dbać o takiego psiaka z własnego doświadczenia??


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: piątek, 12 wrz 2014, 10:04 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lip 2014, 20:13
Posty: 5
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Bonita
Cześć moja Boni kilka dni temu w nocy też dostała ataku lecz wydaje mi się, że były to problemy z oddychaniem, bo mała obudziła mnie od razu widać było, że była zdenerwowana charczała przy tym jak traktor. Miała problem z wzięciem oddechu gdy zacharczała zastygała na parę sekund aby za chwilę ponowić próbę wzięcia powietrza. Trwało to krótko za chwilę znowu położyła się na swoje miejsce ale od tej pory słyszę, że jej oddech jest cięższy a w nocy ustawia pyszczek wyżej niż ciało (zapewne dla lepszego przepływu powietrza) i przy tym szybko oddycha. Czy Wasze mopsy też układają tak wysoko główki podczas snu aby ułatwić sobie oddychanie? Czy może świadczy to o zwężeniu się przegrody nosowej lub jakimś obrzęku w środku, który utrudnia jej oddychanie. Wet zalecił obserwować te duszności, i na razie to są moje jedyne spostrzeżenia. Jeżeli ktoś miałby jakieś sugestie to chętnie przyjmę każdą radę i opinię. Pozdrawiam

_________________
Keep calm and love Pugs <3


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: piątek, 12 gru 2014, 21:39 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 12 gru 2014, 21:33
Posty: 1
Płeć: MĘŻCZYZNA
Witam serdecznie . Właśnie chciałem sie odnieść do odpowiedzi powyżej ... z moim mopsikiem staruszkiem ( 13 lat ) też ostatnio w nocy dzieją sie bardzo niepokojące rzeczy . Układa do snu głowe wysoko tak jak napisał poprzednik ... i ma takie momenty ze podczas snu nagle szybko siada odchyla główkę do tyłu i próbuje nabrać powietrza , i zdarza sie ze boractwo tak odchyla główkę że aż się wywraca na plecy . Serce mi sie kraje bo nie wiem jak mojemu przyjacielowi pomóc . Proszę o odpowiedz


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: wtorek, 23 gru 2014, 12:47 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 paź 2014, 11:12
Posty: 6
Płeć: MĘŻCZYZNA
chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pójście do weterynarza, żeby nie stało się nic gorszego :(


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problemy z oddychaniem, sztywnienie
PostNapisane: wtorek, 17 lut 2015, 08:33 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
hnc89 napisał(a):
Witam serdecznie . Właśnie chciałem sie odnieść do odpowiedzi powyżej ... z moim mopsikiem staruszkiem ( 13 lat ) też ostatnio w nocy dzieją sie bardzo niepokojące rzeczy . Układa do snu głowe wysoko tak jak napisał poprzednik ... i ma takie momenty ze podczas snu nagle szybko siada odchyla główkę do tyłu i próbuje nabrać powietrza , i zdarza sie ze boractwo tak odchyla główkę że aż się wywraca na plecy . Serce mi sie kraje bo nie wiem jak mojemu przyjacielowi pomóc . Proszę o odpowiedz


jeśli mopsik wcześniej nie miał takich problemów, to najprawdopodobniej jest to związane z jego wiekiem. Czyli może już mieć poważniejsze problemy z układem oddechowym i serduchem. Warto skonsultować się z wteme aby wykluczyć jakąś poważną dolegliwość... Ściskamy staruszka <3

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 17 lut 2015, 08:33 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL