FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 19:23


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czyszczenie fałdki - Wasze sprawdzone metody...
PostNapisane: wtorek, 13 mar 2012, 20:47 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 11:37
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Boogie
Jako świeżo upieczony właściciel pieska, całymi dniami i nocami martwię się o jego komfort i zdrowie. :) Znalazłem dobry preparat do przemywania uszu, jednak co do fałdki na pyszczku nikt nie potrafi mi wskazać alternatywy dla spirytusu salicylowego (mój Boogie ucieka przed tym zapachem). W internecie znalazłem tylko płyn do przemywania okolic oczu, ale chyba nie jest odpowiedni do pielęgnacji fałdki u mopsika. Czytałem też o tym, że wystarczy nasączyć wacik zwykłą wodą, ale jakoś nie wierzę w skuteczność takiego czyszczenia. :roll:

Moje pytanie do Was brzmi: Czy znacie jakieś dobre metody pielęgnacji fałdki?

Będę wdzięczny za każdą poradę :wink:

Pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 mar 2012, 20:47 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie fałdki - Wasze sprawdzone metody...
PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2012, 12:21 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Ja przemywam fałdkę letnią wodą lub mleczkiem do oczyszczania twarzy (łagodne, hiper-alergiczne, do skóry wrażliwej). Używam wacika do demakijażu twarzy. Wychodzę z założenia, że póki z fałdką nic się nie dzieje, to nie trzeba stosować jakichś dziwnych specyfików. Systematyczne oczyszczanie fałdki, chociażby letnią wodą lub mleczkiem, osobiście uważam za skuteczne. Nie ma zapaleń, nie ma dziwnych zmian skórnych. Jestem spokojna i nie wcieram w mojego psa żadnych maści skórnych, czy dezynfekujących płynów. Uważam, że niektórzy lekko przesadzają. Natura nie po to fałdę mopsom dała, żeby ją czyścić chemią miały. Nawilżony wacik letnią wodą lub mleczkiem, przecieranie fałdy dwa, trzy razy w tygodniu i jest wszystko w porządku. A te zapalenia, o których się słyszy, są spowodowane nadmiernym wydzielaniem się łoju. I dochodzi do tego najczęściej wtedy, kiedy mopsik wcale nie ma czyszczonej fałdki, lub raz od wielkiego dzwonu. Ale to też nie jest wyznacznik. I kiedy nie usuwamy go (łoju) systematycznie, może dojść do gromadzenia się bakterii i dalej do zapalenia. Dlatego nie panikujmy. Łój wydzielany przez skórę, nie jest czymś złym, co musimy usuwać specjalnymi specyfikami. To warstwa ochronna skóry, zjawisko naturalne, więc nie przesadzajmy. Podstawowa i systematyczna higiena, wystarcza. Woda, mleczko, wacik. Sobie samym nie wylewamy na głowę spirytusu, żeby pozbyć się przetłuszczenia. Wiem, że nie porównuje się psów do ludzi, ale w tym przypadku - jeśli chodzi o wydzielanie łoju przez skórę - działo to tak samo u psów jak i u ludzi - system ochronny, którego namiar trzeba usuwać i tyle.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie fałdki - Wasze sprawdzone metody...
PostNapisane: poniedziałek, 23 kwi 2012, 11:16 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 11:37
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Boogie
Dzięki za odpowiedź. Masz dużo racji - nie wolno przesadzać. ;) Boogie jest moim pierwszym pieskiem - bardzo długo wyczekiwanym, dlatego chcę zapewnić mu wszystko czego potrzebuje. Stąd moja dociekliwość. Dobrze jest czasem usłyszeć od kogoś bardziej doświadczonego, ale nie zbzikowanego na punkcie tematu, kilka dobrych rad. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam ;)


Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 kwi 2012, 11:25 przez boogie, łącznie edytowano 3 razy

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie fałdki - Wasze sprawdzone metody...
PostNapisane: poniedziałek, 23 kwi 2012, 11:16 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 11:37
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Boogie
A jeszcze dopytam - jak często czyścić fałdkę - raz w tygodniu wystarczy? :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie fałdki - Wasze sprawdzone metody...
PostNapisane: sobota, 28 kwi 2012, 11:09 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
boogie napisał(a):
A jeszcze dopytam - jak często czyścić fałdkę - raz w tygodniu wystarczy? :)


Myślę, że raz w tygodniu wystarczy. Choć zdania są podzielone. Ja czyszczę fałdkę Homera raz w tygodniu i nie widzę, żeby nagromadzone w niej było dużo brudu. Choć czasem zdarza się nawet i dwa razy w tygodniu, zwłaszcza w okresie letnim, podczas upałów. To kwestia indywidualna, zależna od potrzeby.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie fałdki - Wasze sprawdzone metody...
PostNapisane: piątek, 10 sie 2012, 10:46 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 10 sie 2012, 10:42
Posty: 1
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Pan Pepa
Boogie jaki masz specyfik do przemywania uszu? Podaj proszę nazwę. Sama jestem właścicielka Mopsika od 10 dni i tak jak ty martwię się czy wszystko robię dobrze.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie fałdki - Wasze sprawdzone metody...
PostNapisane: sobota, 29 cze 2013, 12:39 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 cze 2013, 12:30
Posty: 2
Płeć: KOBIETA
U nas sprawdza się dobrze nasączony wodą przegotowaną wacik. Co prawda zanim wytrę fałdki trochę się "nagimnastykuję", bo Odi nie lubi tego zabiegu pielęgnacyjnego... :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 cze 2013, 12:39 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL