FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:38


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: niedziela, 3 maja 2015, 20:32 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 3 maja 2015, 20:17
Posty: 1
Płeć: KOBIETA
Witam
Przymierzam sie od zakupu mopsika. Sporo czytałam o tej rasie, jednak cały czas nasuwają mi się jakieś nowe pytania. Po pierwsze czy z mopsami są jakieś ogromne problemy zdrowotne? Martwi mnie ten ich problem z oddychaniem oraz zbieranie się kamienia nazębnego (brzydki zapach z mordki).
Ciekawi mnie rownież czym Wy kierowałyście się wybierając właśnie TEGO mopsa. Jestem trochę przejęta (ale tak pozytywnie) i martwie sie czy aby napewno wiem najważniejsze rzeczy :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 maja 2015, 20:32 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: sobota, 22 sie 2015, 11:34 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lip 2010, 11:03
Posty: 41
Lokalizacja: Rumia
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Dyrka
Hmmm brzydki zapach z mordki? Dlaczego? Nie wiem skąd takie informacje.
Co do mopsa, z takich wazniejszych rzeczy:
- linieje cały rok,
- choroby jakie mogą mu zagrażać: choroba stawow i serca, dlatego jest wrazliwy na upały i na np. wchodzenie po schodach na ktoreś pieto, wielu wlascicieli wnosi mopsa na rękach.
- w pielegnacji szczególna uwagę trzeba przyłozyc do czyszczenia faldy nad nosem,

Reszta jak u normalnych psow :)

_________________
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: sobota, 22 sie 2015, 11:41 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Ingga napisał(a):
Witam
Przymierzam sie od zakupu mopsika. Sporo czytałam o tej rasie, jednak cały czas nasuwają mi się jakieś nowe pytania. Po pierwsze czy z mopsami są jakieś ogromne problemy zdrowotne? Martwi mnie ten ich problem z oddychaniem oraz zbieranie się kamienia nazębnego (brzydki zapach z mordki).
Ciekawi mnie rownież czym Wy kierowałyście się wybierając właśnie TEGO mopsa. Jestem trochę przejęta (ale tak pozytywnie) i martwie sie czy aby napewno wiem najważniejsze rzeczy :)


Duzo ciekawych rzeczy o mopsie znajdziesz w dziale CO WIESZ O RASIE MOPS?
Jesli chodzi o pielęgnację i choroby, to wszystkiego również możesz doczytać się na forum, chociaż motylek przytoczyl nawazniejsze sprawy odnoście zdrowia mopsa i dbania o niego. Pozdrawiam :)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kilka pytań przed zakupem mopsika :)
PostNapisane: piątek, 22 lip 2016, 16:53 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 lip 2016, 16:27
Posty: 1
Płeć: MĘŻCZYZNA
Witam od razu chciałbym sie przywitać bo jest to mój pierwszy post na forum wiec witam wszystkich ludzi zakochanych w Mopsikach. Mam 18lat i przymierzam sie powaznie do kupna czarnego mopsa jednakże przed zakupem mam kilka istotnych dla mnie pytań:
1. Mieszkam z rodzicami, mama uwielbia psy ojciec nie cierpi za to uwielbia koty i w domu mamy dwa koty, obydwa rasy brytyjskiej jeden kot to matka drugiego i ma około 11lat, drugi kot (synek) ma 6 lat. Mam duże watpliwości ponieważ moje koty nie cierpią i nie tolerują innych zwierząt, moja babcia posiada owczarka niemieckiego (14lat) przyprowadziła go kiedys do domu i starszy kot fuczał i był wrogo nastawiony na psa, młodszy kot był nastawiony obojętnie tylko spoglądał. Mopsa planuje kupic juz od dawna i zbierałem przez dłuższy czas pieniądze, mam uzbierane 1800zł na samego szczeniaka+500zl na legowisko zabawki itd. Jeżeli koty nie zaakceptują psa bede musiał odizolować go od kotów w moim pokoju( OK 15m2) w najgorszej sytuacji. Zatem pytanie do was czy w najgorszej sytuacji jeśli koty niezaakceptuja psa czy mops bedzie szczęśliwy i nie bedzie sie "dusił" w takim pokoju? Dodam ze w ciagu 2lat planuje wynająć mieszkanie i sa to pewne plany na 100%. Mieszkam w domu z ogródkiem w miarę dużym wiec mopsik bedzie miał gdzie poszaleć.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: piątek, 18 sie 2017, 11:36 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 00:17
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: KOBIETA
Ingga napisał(a):
Witam
Przymierzam sie od zakupu mopsika. Sporo czytałam o tej rasie, jednak cały czas nasuwają mi się jakieś nowe pytania. Po pierwsze czy z mopsami są jakieś ogromne problemy zdrowotne? Martwi mnie ten ich problem z oddychaniem oraz zbieranie się kamienia nazębnego (brzydki zapach z mordki).
Ciekawi mnie rownież czym Wy kierowałyście się wybierając właśnie TEGO mopsa. Jestem trochę przejęta (ale tak pozytywnie) i martwie sie czy aby napewno wiem najważniejsze rzeczy :)


Nie wiem dlaczego taki stereotyp się przykleił do mopsów, że mają nieprzyjemny oddech...
To nie jest kwestia rasy w tym wypadku lecz diety. Takie rzeczy można kontrolować.
Bardziej bym się spodziewała obaw o gubienie sierści. O tym trzeba wspomnieć przyszłemu właścicielowi.

_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: środa, 23 sie 2017, 16:24 
Hodowca
Hodowca

Dołączył(a): piątek, 15 paź 2010, 23:08
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: KOBIETA
Bardzo fajny art. ukazał sie tutaj http://www.mopsiarnia.com/2017/08/zanim ... iedzi.html

_________________
Obrazek
Zapraszam na http://www.stellanova.pl
Jesteśmy też na FB https://www.facebook.com/StellanovaFCI


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: niedziela, 17 mar 2019, 08:15 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 6 mar 2019, 16:35
Posty: 10
Płeć: MĘŻCZYZNA
Zakochałem się w tych psach i przymierzamy się do kupna. Dzięki za garść informacji. Interesuje mnie tylko jedno - jak uważacie, pogodzi się z Westem, którego mamy?

A tak ogólnie, to dzień dobry. To mój pierwszy post na forum :-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2019, 07:56 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2019, 07:42
Posty: 1
Na pewno bez względu na to, jakiego psiaka zamierzamy kupić, warto sięgnąć po legowisko dobrej jakości. Mnóstwo produktów tego typu znajdziemy w ofercie https://www.dogplus.eu/pl/59-owalne . Są tam dostępne propozycje w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, ładnie wykonane. Co więcej ich zakup nie będzie wiązał się z ogromnym wydatkiem.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co muszę wiedzieć zanim kupie?
PostNapisane: wtorek, 29 sie 2023, 08:15 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 lip 2023, 04:04
Posty: 9
I was recommended this blog through a friend from school. No one understood my problem, but I looked at your blog and solved the problem. I will share information about to my friends. I like your blog very much. good luck. 먹튀검증사이트


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 sie 2023, 08:15 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL