FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 18:09


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Waga szczeniaka
PostNapisane: środa, 14 wrz 2011, 10:33 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 14 wrz 2011, 10:30
Posty: 1
Witam!
Bardzo proszę o pomoc ! Mam dwu miesięczna mopsiczkę. Proszę o informację ile takie maleństwo powinno ważyć??

pozdrawiam!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 wrz 2011, 10:33 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: sobota, 17 wrz 2011, 13:56 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Przebieg wzrostu oraz przybierania wagi szczeniąt ras małych wygląda tak:

Okres wzrostu: średnio 8-10 miesięcy
Zwiększenie masy urodzeniowej: 20 do 40 razy
Średnie dzienne przyrosty masy ciała: 20- 30 g

asy małe (czyli również mopsy), w wieku dwóch miesięcy, powinny ważyć około 1,5 kg.
Przypominam, że prawidłowa waga dorosłego mopsa, to 6,3 kg - 8,1 według wzorca, ale nie nalezy się tym sugerować do końca. Ocena wagi dorosłego psa powinna być oparta nie na samych kilogramach, ale również tym ile cm pies ma w kłębie, czy ma wcięcia w talii oraz wcięcie w linii brzucha (podkreślone żebra).

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: czwartek, 3 lis 2011, 17:38 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 5 sie 2011, 16:55
Posty: 12
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: ASTRA
Witam!
Mam pytanie moja mopsi-czka ma 4 miesiące i waży 5 kg dostaje 3/8 miarki Royal 3 razy dziennie sama widzę że sunia jest za gruba ile powinna dostawać karmy proszę o pomoc!!!!! :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: czwartek, 1 gru 2011, 21:29 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Szczenię, do 6 miesiąca życia, książkowo powinny dostawać 3 posiłki dziennie, ale to nie jest wymóg, więc jeśli dostają 2 to nie ma obaw. Bo to na pewno nie działa na szkodę. Chodzi o to, że jeśli maluch je mniej a częściej (ale to nadal dawka dzienna w sumie), to trochę lepiej dla niego, bo jest bardziej aktywny i szybciej wszystko spala.

Irenia napisał(a):
Mam pytanie moja mopsi-czka ma 4 miesiące i waży 5 kg dostaje 3/8 miarki Royal 3 razy dziennie sama widzę że sunia jest za gruba ile powinna dostawać karmy proszę o pomoc!!!!! :roll:


Irenio, trochę utuczyłaś mopsiczkę:)Jakie jest dawkowanie karmy i co to za karma? Czy jest dostosowana dla szczeniąt? Jesli nie, to podawac trzeba według tabeli dawkowania, wybierając przedział "do 6 miesięcy" i wyliczyć gramy na docelową wage dorosłego psa o wadze 8-9kg.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: środa, 7 gru 2011, 20:44 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 09:52
Posty: 15
Płeć: KOBIETA
Mój Precel skończył 4 msc 3 dni temu i waży 5,7 kg i nie jest gruby, choć miał moment, że wyglądał jak klucha - ważył 6 kg byłoto jakieś 2 tyg temu. Zeszłam wtedy z 4 posiłków do 3 - jest na samej suchej karmie i wygląda dobrze. Spacerujemy codziennie, ale niejakieś mega dystanse. Także waga chyba też zależy od wielkości pieska - szczeniak - szczeniakowi nie równy - jak widzisz mój waży więcej a jest w tym samym wieku i nie wygląda grubo. Może troszkę wiecej ruchu - dużo spacerujecie? Pozdrawiam.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: środa, 7 gru 2011, 20:45 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 09:52
Posty: 15
Płeć: KOBIETA
Zapraszam na bloga www.miszaiprec.blogspot.com tam możesz sobie zobaczyć jak wygląda Precel - jest też post odnośnie wagi :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: wtorek, 13 gru 2011, 19:38 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
misza napisał(a):
waga chyba też zależy od wielkości pieska - szczeniak - szczeniakowi nie równy - jak widzisz mój waży więcej a jest w tym samym wieku i nie wygląda grubo. .

To też prawda, ale mimo wszystko trzeba kontrolować. Widać u mopsa, kiedy jest gruby, pomimo dużej ilości skóry, da się gołym okiem zaobserwować, czy nasz mopsio aby nie ma nadwagi. Ruch w sumie najlepszy, ale i podjadania nie powinno byc pomiedzy posiłkami, jesli jest grubaskiem:)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: wtorek, 20 gru 2011, 19:35 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 5 sie 2011, 16:55
Posty: 12
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: ASTRA
Witajcie kochani dziękuje wam wszystkim za rady :D
Astra ma dopiero 5 miesięcy i jest teraz na 2 posiłkach dziennie ale i tak dobrze wygląda lekarz mi powiedział że jest wszystko ok i nie jest za gruba :D Dużo spacerujemy a dodatkowo ma sparingi z kotem którego uwielbia :lol:
Pozdrawiam serdecznie


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: środa, 21 gru 2011, 20:45 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
No to super:) Zawsze trzeba brać poprawkę, na to co piszemy na forum, bo każdy sugeruje się własnym doświadczeniem zdobytym podczas wychowania własnego psa, więc mam nadzieję, że nie chodziłaś bardzo zmartwiona i nie wpędziliśmy Cię w jakieś większe obawy:) Cieszę się, że Astra jest zdrowa i nie ma problemów z otyłością, choć mówią, że u mopsa otyłość, jest naturalna, ale to tak żartem raczej:) Ja również pilnuję wagi Homera. I chociaż nie mam kota, więc zwierzęcego kompana do wariactw Homer nie posiada w domu, to staram mu się zapewnić tyle wygibasów i gonitw po mieszkaniu, że pada jak mucha!

Pozdrowienia Irenio dla Ciebie i dla Asterki :*

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: sobota, 7 kwi 2012, 20:52 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 7 kwi 2012, 20:37
Posty: 8
A ja się zwracam do Was z pytaniem, otóż moja mopsia ma 8 miesięcy i waży 5,5 kg. Nie wygląda na wychudzoną i ma dostęp do jedzenia, więc trochę obawiam się, że 6 kg to będzie waga jaką w ogóle osiągnie. Czy wasze mopsiki urosły jeszcze trochę po przekroczeniu 8 miesiąca życia?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2012, 12:53 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
U dorosłego mopsa, odpowiednia waga krąży w granicach 9 kilo. Nie martw się, jesli, wizulanie piesek nie jest gruby, to z pewnością jest wszystko dobrze. Otyłość widać gołym okiem (brak wcięcia w talii, brak wcięcia w linii brzucha podkreślające żebra).
Zobaczysz, przy odpowiednim żywieniu oczywiście, jego waga zacznie rosnąć już bardzo powoli. I do czasu, aż będzie dorosły, nie utyje więcej, niż jest to genetycznie przewidziane, że tak powiem. Tendencje do tycia mopsiki mają, dlatego w naszych ręka spoczywa troska o dobre karmienie.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: środa, 4 gru 2013, 11:47 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 4 gru 2013, 11:43
Posty: 1
Witam mam szczeniaka mopsa wazy 2,7 kg i ma 9 tygodni. To dobra waga jak na niego?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: piątek, 3 sty 2014, 22:27 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Przytaczam:


MOPSiara napisał(a):
Przebieg wzrostu oraz przybierania wagi szczeniąt ras małych wygląda tak:

Okres wzrostu: średnio 8-10 miesięcy
Zwiększenie masy urodzeniowej: 20 do 40 razy
Średnie dzienne przyrosty masy ciała: 20- 30 g

asy małe (czyli również mopsy), w wieku dwóch miesięcy, powinny ważyć około 1,5 kg.
Przypominam, że prawidłowa waga dorosłego mopsa, to 6,3 kg - 8,1 według wzorca, ale nie nalezy się tym sugerować do końca. Ocena wagi dorosłego psa powinna być oparta nie na samych kilogramach, ale również tym ile cm pies ma w kłębie, czy ma wcięcia w talii oraz wcięcie w linii brzucha (podkreślone żebra).

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: wtorek, 30 wrz 2014, 13:02 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2014, 12:53
Posty: 1
Płeć: KOBIETA
Witam,
Proszę o pomoc.
Chcę kupić mopsa, znalazłam szczeniaka który jest najmniejszy z miotu i w wieku 4 miesięcy waży 1,600 kg
Czy ta waga maluszka unormuje się z biegiem czasu? Szczeniak jest od hodowcy ZK.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: poniedziałek, 19 sty 2015, 00:16 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 sty 2015, 22:44
Posty: 4
Płeć: KOBIETA
Moj mopsio Bazylek wazy ponad 4,5 kg ma 3,5 miesiaca. :) Jada trzy razy dziennie plus to co dostanie w nagrode za dobre zachowanie. :) Wydaje mi sie ze gdyby mogl jadlby bez opamietania dlatego wydzielam mu jedzonko. A wy co uwazacie czy wydzielanie jest oki czy lepiej zostawiac staly dostep do suchej karmy? Mamy tez maly problem z wychodzniem na dwor bo Bazylek lubi brac do mordki kamyczki i wszelkiego rodzaju smietki. Bylismy narazie 2 razy co prawda, :lol: bo pogoda byla niezbyt dobra na przechadzki z tak malym pieskiem. :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: niedziela, 25 sty 2015, 20:44 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
agneyb napisał(a):
Witam,
Proszę o pomoc.
Chcę kupić mopsa, znalazłam szczeniaka który jest najmniejszy z miotu i w wieku 4 miesięcy waży 1,600 kg
Czy ta waga maluszka unormuje się z biegiem czasu? Szczeniak jest od hodowcy ZK.



Teoretycznie jest to waga około 2-miesięcznego szczeniaka rasy małej, więc powinien ważyć więcej. Czy na pewno ma 4 miesiące? Niektórzy hodowcy zawyżają wiek psa, żeby szybciej sprzedać szczenięta... :/
Teraz jak szczeniak jest już u Ciebie, to masz wpływ na jego wagę. Nie wydzielaj mu pokarmu, niech je do syta - to dotyczy nawet szczeniąt, które mają wagę w normie. Dawaj mu nawet 4-5 posiłków dziennie. Wagi będzie przybywać z każdym dniem.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Waga szczeniaka
PostNapisane: piątek, 27 mar 2015, 20:36 
Mój waży 5 kg i uważam, że to dobra waga:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 mar 2015, 20:36 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL