FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest wtorek, 16 kwi 2024, 18:02


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podgryzanie ręki..:(
PostNapisane: środa, 14 mar 2012, 13:44 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 sty 2012, 18:30
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Gizmo
Wybierając szczeniaka z miotu byłam przekonana, że będzie to miły,grzeczny i potulny piesek. Przynajmniej sprawiał takie wrażenie, bo kiedy po niego pojechaliśmy chował się pod kanapą i wychylał nosa patrząc jak rodzeństwo się z nami bawi.
Gizmo,teraz 4-ro miesięczny szczeniak,jest kompletnym przeciwieństwem tego potulnego pieseczka :( Szczerze powiem ja mam już dosyć podgryzania moich rąk. Mimo, że ma dużo zabawek,kości itp.rzeczy do podgryzania, on wybiera nasze ręce. Jego ząbki to zębiska piranii!
Poczytałam już trochę i zaczełąm wdrażać zalecane metody "wyciszania". Tzn.pazurowa ręka (metoda z książki C.Millana).Niestety nie przynosi rezultatów,gdyż Gizmo wyrywa się i piszczy. Druga metoda to moje popiskiwanie czyli komunikowanie, że mnie boli (co ma ponoć przypomnieć,że tak między sobą komunikują się szczeniaki o przegięciu w zabawie :) ). Gdy wydam taki dzwięk w Gizmie włącza się kompletna głupawka i biega po pokoju atakując wszystko co popadnie :(
Zabawy w stylu rzacanie zabawek są skuteczne na krótką mete, bo pobiega z 4razy a potem zostawia zabawkę i przybiega podgryź ręke :( Pomocy:(


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 mar 2012, 13:44 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: podgryzanie ręki..:(
PostNapisane: środa, 14 mar 2012, 17:07 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 11:37
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Boogie
Miałem podobny problem. U mnie zaczęło się od tego, ze pozwoliłem Boogiemu gryzc się po rękach gdy jeszcze nie miał zębów. Niestety mleczaki już urosły a gryzienie nie ustało. Próbowałem kilku metod, również tej z piszczeniem. Najskuteczniejsze okazało się chwytanie szczeniaka za kark gdy zabierał się do gryzienia jednej ręki. Trzeba objąć szyję pieska kciukiem i palcem wskazującym i delikatnie ścisnąć - wtedy piesek staje w miejscu jak zamrożony, dopóki nie puścisz. (Przeczytałem gdzieś, że tak matka komunikuje szczenięciu że "przegina". Podszczypując szczeniakowi kark uczy go, że nie wolno mu wykonywać danej czynności.) Ta metoda w połączeniu z zaprzestawaniem zabawy (siadałem przed nim i przestawałem się ruszać na kilka chwil - ręce chowałem np. do kieszeni albo pod pachy) skutkowała tym, że po chwili szczeniak podchodził i zamiast gryżć, lizał mnie tylko po ręce - rozumiem to jako swego rodzaju przeprosiny. Epizody z gryzieniem z dnia na dzień zaczęły tacić na sile. Teraz po tygodniu nauki zdarza mu się tylko przypadkiem mnie "podgryźć" gdy jest bardzo czymś zaintrygowany w trakcie zabawy. Najważniejsza jest systematyczność i precyzja. Musisz to robić za każdym razem gdy tylko wyczujesz ze będzie chciał Cię ugryźć i nie reagować na jego fochy dopóki się nie uspokoi. Musisz też dawać mu jasno do zrozumienia o co Ci chodzi - ja zauważyłem, że najlepiej jest wtedy położyć się na podłodze, ze szczeniakiem żeby w zasięgu miał tylko Twoje ręce, bo gdy brałem go np na kolana i karciłem za gryzienie, to potem uciekał i nie dał się wziąć na ręce np. podczas czyszczenia uszu. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości bo trzeba pamiętać, że każdy szczeniak jest inny i inaczej wygląda jego proces uczenia się. Jedne uczą się szybko inne dłużej, ale w końcu każdy zrozumie o co chodzi jego opiekunowi.

Pozdrawiam i trzymam kciuki! :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: podgryzanie ręki..:(
PostNapisane: środa, 21 mar 2012, 12:04 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 sty 2012, 18:30
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Gizmo
znalazlam sposób na mojego potwora...gdy przesadza z gryzieniem idzie na chwilę do drugiego pokoju,zostaje tam sam...trochę "popłacze" w swoim języku i po chwili samotności Gizmo jest już spokojniutkim pieskiem :) Czuje skruchę i czeka na głaskanie :)Polecam tą metodę na małych kąsających potworów :)
Obawiałam się, że jak zamknę go na chwilę to zrobi niezłe zamieszanie w pokoju,ale jest ok..skupia się na piszczeniu :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: podgryzanie ręki..:(
PostNapisane: wtorek, 20 sie 2013, 20:49 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Mój mops akurat nie ma tendencji do gryzienia niczego, więc cięzko mi cokolwiek w tym temacie powiedzieć.
Chociaż przyznam, że kara w postaci zamykania w pokoju wydaje się być dobra:)
Ciekawi mnie czy juz pozbyliście się tego nawyku? :)

Pozdrawiam Was.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 sie 2013, 20:49 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL