FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 14:38


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spanie w łóżku.
PostNapisane: piątek, 13 sty 2012, 09:02 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 12 sty 2012, 15:53
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Witam.

Mój mopsio śpi ze mną w łóżku (bo tak ją nauczyłam ;( ) Chciałam się zapytać czy jest taka możliwość aby pies mógłby odzwyczaić się
od spania w łóżku i mógł zacząć spać w legowisku?????.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 13 sty 2012, 09:02 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: poniedziałek, 16 sty 2012, 12:51 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Z tym problemem, boryka się co drugi właściciel mopsa. Jak przyzwyczai się go od małego, to potem wchodzi na łóżko jak 'do siebie' i wcale nie czuje żadnego respektu, kiedy się go skarci i próbuje odzwyczaić. Ja mam podobny problem. Mój Homer nawet z biegu sobie wskakuje na łożko i nijak nie ma ochoty zejsc. Też szukałam informacji na ten temat. Niestety ludzie mało wiedzą, trzeba byłoby skontaktować się z trenerem po prostu. Ale ja postanowiłam trochę jeszcze popracować na nim - skoro go nauczyłam to i chyba mogę oduczyć:) Najlepszym sposobem, jest spac w oddzielnym pomieszczeniu. Na przykład: mopsio w legowisku na korytarzu, czy pokoju dziennym, a my w sypialni. Wtedy nie bedzie mial okazji wskakiwac na łózko. Ja niestety mieszkam z mopsem w jednym tym samym pokoju, ale stosuję tak 'myk', jak to mowią, mianowicie: kiedy wskakuje mi na łózko, psikam mu w pyszczek wodą ze spryskiwacza - wtedy ucieka, choć nie boi sie wody wcale, bo lubi kąpiele, to denerwuje go psikanie w mordkę. Tak kilka razy w ciagu dnia i są już takie momenty, że chciałby wejsc, ale patrzy sie na mnie siedzac przy łózku, czy może aby go nie zawołam i nie zaproszę. Ja go ignoruję, a on w rezultacie kładzie sobie tylko mordkę na brzeg łózka i siedzi. Czasem próbuje wejsc, już łapę na łózko zakłada, ale wtedy wystarczy moj wzrok 'taki specyficzny' i lekkie 'noooo' z akcentem i rezygnuje. Gorzej nocą. Nie mam kontroli i niestety jeszcze mi wskakuje na łózko, w nogi. Ale mam nadzieję, że uda mi się go okiełznać:p

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: sobota, 11 lut 2012, 16:55 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 09:52
Posty: 15
Płeć: KOBIETA
Wszystkiego można oduczyć :) choć wiadomo, że jak się przyzwyczai to ciężko. Wydaje mi się, że jak z dzieckiem - odnosić na posłanie i kazać zostać. Wiadomo będzie wracać - pytanie kto się pierwszy zmęczy ;) Albo bardziej drastycznie zamknąć drzwi do sypialni. Precel na początku nie spał w łóżku, ale stwierdziłam, że jednak chce, żeby ze mną spał :) Jak śpię z narzeczonym to on się usuwa grzecznie w nogi, a jak śpimy sami to leży rozwalony i przytulony do Pani :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 12:12 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
Do Miszy: To pierwsze oznaki dominacji, kiedy pies zajmuje miejsce Twojego mężczyzny, to pokazuje Tobie, że jesteś niżej w "stadzie" . Kiedy czuje obecność narzeczonego, to grzecznie śpi w nogach, ale kiedy go nie ma, to śpi zaraz obok Ciebie. Lepiej, żeby spał też w nogach, jeśli już chcesz mu pozwolic spać w łożku. Sama widzisz, jakie problemy mają inni. Wiem - mopsy to słodkie psy i aż serce się kraja, że taki maluch chciałby z Tobą spać, a Ty nie chcesz go wpuścić na łóżko. Ale nie wolno pozwolić mu wejść sobie na głowę, bo potem będziesz miała problem. Choć oczywiście nie zakładam z góry, że z Twoim mopsem też tak będzie, jak z innymi. Ale trzeba mieć kontrole nad wszystkim i może od czasu do czasu konsekwentnie pokazać mu gdzie jest jego miejsce, a na łożko 'zapraszać' a nie pozwalac, żeby samowolnie sobie wchodził, kiedy zechce. Wtedy może zrozumie, że musi mieć Twoje pozwolenie na wejście, inaczej będzie kara.

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: sobota, 3 mar 2012, 12:37 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Haha! No tak, jak jest sam jako jeden mężczyzna, to wtedy więcej miejsca musi sobie zabrać na łóżku:) Nie chcę Cie straszyć, ale z moim Homerem tez tak się zaczęło. Niby wszystko ładnie było, nie przeszkadzał. I nawet jak cos mi nie pasowało, to jak go odesłałam na miejsce - leżał sobie spokojnie i nie wracał na łożko. Był jeszcze młody po prostu. Z miesiąca na miesiąc, jak dojrzewał, sytuacja się zmieniała. Nagminnie wchodził do łożka i nie chciał wracać na swoje miejsce. Tak jest do dziś. Pisałam wcześniej, że nad tym pracuję i staram się zniwelowac te jego nawyki, ale nie widzę jakiegoś wielkiego postępu. To czy ni wejdzie na łożko, chyba zalezy od jego chęci i humoru, niż od mojej pracy nad nim. Dziś musze przyznać, że trochę mnie to zmęczyło, walka z nim kosztowała mnie poświęcanie swojego snu. Ciągle się wybudzałam, już byłam przewrażliwiona na jego wchodzenie i choć nie sprawiało to hałasu, to ja już się wybudzałam. Musiałam znaleźć dla niego inne miejsce do spania. W dzień jak najbardziej przebywa sobie w sypialni, ale na noc ma swoje miejsce w innym pomieszczeniu. Zrobiłam mu legowisko w korytarzu ( na szczęście nie gryzie butów, bo to już byłaby masakra:)) Nie chciałam tego, aby spał na korytarzu, ale tak jak mówię - nie mogłam z nim każdej nocy walczyć. To już ciągnęło się wiele miesięcy. Ale...Muszę przyznać, że jest postęp, chyba lekko się odzwyczaił, bo kiedyś nie wyprowadziłam go na noc z sypialni, spał ze mną w pokoju i nie wszedł ani razu na łożko. Czyżby odizolowanie go sprawiło, że zapomniał o tym nawyku? Bo już dwa miesiące już śpi poza sypialnią, ale nie wiem, czy to ma jakiś wpływ. A może dał sobie spokój? Ale jeszcze nocuje na korytarzu cały czas, chcę ten okres przedłużyć i sprawdzać go od czasu do czasu, może uda się całkowicie oduczyć go spania ze mną w łóżku:)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: sobota, 7 kwi 2012, 21:16 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 7 kwi 2012, 20:37
Posty: 8
banderas, teoria dominacji została już dawno obalona :) kluczem od odszyfrowania zachowań psa jest behawioryzm - może pies był przytulany/głaskany gdy spał bliżej swojej pani? jemu pewnie to się podoba i dlatego leży w miejscu w którym może liczyć na czułości. Prawdopodobnie, gdy właścicielka śpi z narzeczonym to skupia się na narzeczonym i pies nie ma powodu by podchodzić bliżej.

Ja jestem zwolenniczką stosowania metod pozytywnych i w przypadku oduczania psa od spania w łóżku, trzeba mu pokazać, że spanie w innym miejscu jest bardziej opłacalne i musi polubić swoje legowisko i skojarzyć je z nagrodami, smakołykami, zabawkami, czułościami itp. ;) Metoda odizolowania jest dobra, trzeba jeszcze tylko uatrakcyjnić to legowisko na korytarzu i wprowadzić całkowity zakaz wchodzenia na łóżko, w dzień i w nocy by reguły panujące w domu stały się jasne.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2012, 10:44 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 21 maja 2012, 10:38
Posty: 1
Płeć: KOBIETA
banderas napisał(a):
Do Miszy: To pierwsze oznaki dominacji, kiedy pies zajmuje miejsce Twojego mężczyzny, to pokazuje Tobie, że jesteś niżej w "stadzie" . Kiedy czuje obecność narzeczonego, to grzecznie śpi w nogach, ale kiedy go nie ma, to śpi zaraz obok Ciebie. Lepiej, żeby spał też w nogach, jeśli już chcesz mu pozwolic spać w łożku. Sama widzisz, jakie problemy mają inni. Wiem - mopsy to słodkie psy i aż serce się kraja, że taki maluch chciałby z Tobą spać, a Ty nie chcesz go wpuścić na łóżko. Ale nie wolno pozwolić mu wejść sobie na głowę, bo potem będziesz miała problem. Choć oczywiście nie zakładam z góry, że z Twoim mopsem też tak będzie, jak z innymi. Ale trzeba mieć kontrole nad wszystkim i może od czasu do czasu konsekwentnie pokazać mu gdzie jest jego miejsce, a na łożko 'zapraszać' a nie pozwalac, żeby samowolnie sobie wchodził, kiedy zechce. Wtedy może zrozumie, że musi mieć Twoje pozwolenie na wejście, inaczej będzie kara.



Krem mnie zalewa jak czytam taki komentarz!!! Ludzie, błagam, zacznijcie czytać aktualne badania na temat behawioru psów i przestańcie wypisywać takie bzdury!! Pies doskonale wie, że nie jest tego samego gatunku co my więc nie traktuje nas jako członków swojego stada!!! A pies o którym mowa po prostu boi się narzeczonego jego Pani, bo tamten pewnie kiedyś na niego nakrzyczał etc, więc nie zaryzykuje tego ponownie. natomiast jego Pani nie jest konsekwentna (raz mu pozwala spać w łóżku, raz nie), dlatego pies będzie próbował włazić do łózka. Nie każę nikomu iśc na kurs trenerski z pozytywnego szkolenia psów(który mam za sobą), wystarczy przeczytać jedną książkę o pozytywnym szkoleniu i tego typu problemy szybką pójdą w niepamięć. Moja suczka (mopsica rzecz jasna) śpi ze mną na codzień, ale kiedy akurat np. mam gościa, na komendę "Na miejsce" bez problemu maszeruje na swoje posłanie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: sobota, 9 cze 2012, 13:34 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
kaolina84 napisał(a):
banderas napisał(a):
Do Miszy: To pierwsze oznaki dominacji, kiedy pies zajmuje miejsce Twojego mężczyzny, to pokazuje Tobie, że jesteś niżej w "stadzie" . Kiedy czuje obecność narzeczonego, to grzecznie śpi w nogach, ale kiedy go nie ma, to śpi zaraz obok Ciebie. Lepiej, żeby spał też w nogach, jeśli już chcesz mu pozwolic spać w łożku. Sama widzisz, jakie problemy mają inni. Wiem - mopsy to słodkie psy i aż serce się kraja, że taki maluch chciałby z Tobą spać, a Ty nie chcesz go wpuścić na łóżko. Ale nie wolno pozwolić mu wejść sobie na głowę, bo potem będziesz miała problem. Choć oczywiście nie zakładam z góry, że z Twoim mopsem też tak będzie, jak z innymi. Ale trzeba mieć kontrole nad wszystkim i może od czasu do czasu konsekwentnie pokazać mu gdzie jest jego miejsce, a na łożko 'zapraszać' a nie pozwalac, żeby samowolnie sobie wchodził, kiedy zechce. Wtedy może zrozumie, że musi mieć Twoje pozwolenie na wejście, inaczej będzie kara.



Krem mnie zalewa jak czytam taki komentarz!!! Ludzie, błagam, zacznijcie czytać aktualne badania na temat behawioru psów i przestańcie wypisywać takie bzdury!! Pies doskonale wie, że nie jest tego samego gatunku co my więc nie traktuje nas jako członków swojego stada!!! A pies o którym mowa po prostu boi się narzeczonego jego Pani, bo tamten pewnie kiedyś na niego nakrzyczał etc, więc nie zaryzykuje tego ponownie. natomiast jego Pani nie jest konsekwentna (raz mu pozwala spać w łóżku, raz nie), dlatego pies będzie próbował włazić do łózka. Nie każę nikomu iśc na kurs trenerski z pozytywnego szkolenia psów(który mam za sobą), wystarczy przeczytać jedną książkę o pozytywnym szkoleniu i tego typu problemy szybką pójdą w niepamięć. Moja suczka (mopsica rzecz jasna) śpi ze mną na codzień, ale kiedy akurat np. mam gościa, na komendę "Na miejsce" bez problemu maszeruje na swoje posłanie.


Jeśli mitem jest, że instynkt dominacji u psa, to bzdura....jak więc nazwać posłuszenstwo/nieposłuszenstwo psa wobec swojego pana? Pies, to zwierzę, w którym natura rodzi potrzebę życia w stadzie. A jeśli tą drogą iść, to każde stado ma przywódcę. O przywództwo toczą się walki. Zatem...decydując się na posiadanie psa, musimy zdawać sobie sprawę, że jeśli pozwolimy mu a wszystko czyt. "damy wolną ...łapę", to nas zignoruje całkowicie, będzie agresywny jeśli będziemy próbowali mu w czymś przeszkodzić, zabronić, nakazać, bo będzie czuł się panem. Zarówno panem dla samego siebie, jak i nawet często dla nas. Nikt nie przeczy temu, że psy rozróżniają gatunki. Rozróżniają też płeć i wiek. Odbierają również wiele emocji z naszej strony. To nie ma jednak wpływu na to, że mają swój zwierzęcy instynkt. Być może omawiany tutaj przypadek, nie jest doskonałym odzwierciedleniem przypadku dominacji u psa, bo powodów takiego zachowania może być wiele. Myślę jednak, że gdyby psy nie dążyły do dominacji ( nie wszystkie oczywiście sa tak zawzięte), to nie byłoby tylu ośrodków szkoleniowych :))) Dlaczego tylu ludzi ma problem z ułożeniem psa? Brak konsekwencji - oczywiście! Ale jaki jest tego skutek? Pies potrafi uzyskać od nas to, co chce, wlazł nam na głowę i nie pozwala nam tego odkręcić - czuje się wyżej od nas. Różne są sytuacje i różne mogą być powody takich, a nie innych zachowań naszych psów. Niekiedy związane z dominacją, niekiedy nie mające z nią nic wspólnego. Mimo wszystko, będąc świadkiem wielu różnych sytuacji i mając styczność z różnymi metodami szkolenia - wydaje mi się, że dominacja u psa jest podobna jak ta u ludzi - każdy walczy o swoje - ZAWSZE. A z tymi książkami opisującymi mity i nie-mity, to różnie bywa. Sama nie wiem, którą książką kierować się w pewnych sytuacjach. I tyczy się to nie tylko behawiorystów, ale też psychologów, profesorów, pedagogów, dietetyków (mowa o innych dziedzinach). Tyle poglądów, ilu ludzi. Jedni piszą tak, inni iaczej i co rusz powstają jakies nowe tezy i odkrycia, jakich jeszcze nie słyszelismy. Ja pozostaję wierna wiedzy niezmiennej i niepodważalnej, tj. każde zwierze stadne potrzebuje poczucia bezpieczenstwa, bliskości i ma przywódcę.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spanie w łóżku.
PostNapisane: czwartek, 9 cze 2016, 11:11 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 cze 2016, 11:01
Posty: 3
Płeć: KOBIETA
Jest to trudne i wymaga dużo czasu i dużej dyscypliny z Twojej strony. Życzę powodzenia :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 9 cze 2016, 11:11 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL