FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 11:41


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: sobota, 17 gru 2011, 08:38 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lis 2011, 21:15
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Fred
Witam, mam taki problem z moim mopsikiem. Piesek nienawidzi deszczu! Kiedy mamy wyjść na spacer, kiedy pada, jest mokro, piesek dostaje szału. Cofa się, zapiera, nie chce dalej iść. Ani krzyk, prośby i przenoszenie goz trawnika na trawnik nic nie dają. Wychodzi na najbliższy trawnik, robi sisiu i cofa się do domu! Jest to b uciążliwie. Ma ktoś podobny problem z psiakiem? Są też takie wrażliwie na wilgoć? :D

_________________
mazia


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 gru 2011, 08:38 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: sobota, 17 gru 2011, 15:04 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
A jak wygląda sprawa kąpieli w domu? Czy też panicznie boi się wody w wannie, czy pod prysznicem?

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: sobota, 17 gru 2011, 21:49 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lis 2011, 21:15
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Fred
On jeszcze nigdy się nie kąpał:D

_________________
mazia


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: niedziela, 18 gru 2011, 00:59 
Absolutny MOPSomaniak
Absolutny MOPSomaniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 lip 2011, 00:17
Posty: 3
Płeć: KOBIETA
No to nie ma się co dziwić, że boi się deszczu. Trzeba go najpierw przyzwyczaić do kontaktu z wodą, żeby uświadomił sobie, że mu ta woda krzywdy nie robi. Stopniowo przestanie się bać. Chyba powinnaś mu zafundować kąpiel, tylko taką bez krzyku, stresu i obfitego lania wodą, żeby biedaczek aż tak strasznie nie panikował.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: środa, 21 gru 2011, 11:09 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 09:52
Posty: 15
Płeć: KOBIETA
Mój Precel był już kąpany - świetnie zniósł kąpiel, grzecznie stał. A deszczu nienawidzi! Do tego stopnia, że nawet nie chce sikać na pdowórku a co dopiero spacerować! Dziś spadł śnieg, który też mu się nie spodobał :/ Mam nadzieję, że się przyzwyczai - zatsanawiam się nad kupieniem jakiegoś ubranka, ale potrzebowalibyśmy też czapeczkę, bo chyba najbardziej go denerwuje jak ma głowę mokrą ;) z tego co się orientuję to mopsy generalnie nie lubią deszczu, także ciesz się kochana, że Twój się łaskawie wysika :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: środa, 21 gru 2011, 21:41 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
mazia napisał(a):
On jeszcze nigdy się nie kąpał:D



Spróbuj go wykąpać, ale nie od razy. Radziłabym najpierw oswoić go z łazienką i wsadzić do suchej wanny, czy brodzika. Niech sobie powącha. Pokazać musisz mopsikowi, że łazienka to normalne pomieszczenie. Potem wyjmij go z wanny/brodzika i odkręć prysznic. Nie chlap go, tylko daj mu poznać ten hałas. Jak będzie zainteresowany, to dobra oznaka. A jeśli będzie uciekał, czy szczekał chcąc chwycić prysznic w zęby, to musisz go uspokoić. Nalej sobie trochę wody na rękę i pogłaszcz go, żeby odczuł, że wilgotna sierść nic mu nie zrobi i nie ma się czego bać. Tak, krok po kroku rozszerzaj kontakt z wodą w domu. W rezultacie nalej trochę wody to wanny/brodzika i go zamocz. Pierwsza kąpiel nie powinna być od razu z szamponem i szorowaniem, jeśli pies jest strachliwy. Bywa i tak, że psy, które nie boją się wody - boją się odgłosu prysznica. Jeśli zauważysz, że Twój mops, jest bardzo przestraszony tym dźwiękiem, lub nie da się uspokoić, to zmień taktykę, na przyzwyczajanie go stopniowo do wody nalanej już do wanny, czy brodzika.

Sama możesz też wymyślić różne sposoby na oswojenie go z wodą :) Od zabawy w małej misce, z której mops będzie wyciągał swoje zabawki, po rożne różniaste :)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: środa, 4 sty 2012, 20:31 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lis 2011, 21:15
Posty: 5
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Fred
Już wykąpałam mojego Fredka:D Bardzo podobała mu się kąpiel, nie uciekał, nie bał się, grzecznie stał. Niestety deszczu nadal nie lubi...

_________________
mazia


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:09 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Takie sytuacje zazwyczaj dotyczą psów rasy małej lub kundelków. I zwiedzając wiele stron internetowych, doczytałam, że to nie jest strach, a jedynie niechęć do wilgoci. Widocznie niektóre psy już tak mają, że nie lubią moknąć. Masz szczęscie, że mopsio chociaż się załatwi. Szybciutko ale jest! Niektórzy narzekają, że ich psy, w ogóle nie chcą stąpnąć choćby jedną łapą poza próg domu w deszcz:)
Jeszcze nie odkryłam sposobu na oswojenie psa z deszczem, ale póki co musisz być cierpliwa i starać się go zachęcać. Ale nie przytulaj go i nie chwal, póki nie wyjdzie, żeby nie utwierdzać go w przekonaniu, że czasem robi dobrze stojąc przed wyjsciem lub uciekając z dworu. No i na siłę też lepiej nie, bo się biedak zestresuje. Albo proponuję wyjść z nim na deszczyk mając go na rękach i wcale go nie stawiać na ziemi. Być może w końcu sam zechce zejść z rąk, aby się załatwić i jakoś się przełamie. Dla maluchów wiele rzeczy jest stresujących, czasem przechodzi to ludzkie pojęcie czego mogą się bać lub nie lubić:) Wiesz, tutaj trzeba sposobu :)

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paninka przed deszczem!
PostNapisane: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:15 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
misza napisał(a):
Mój Precel był już kąpany - świetnie zniósł kąpiel, grzecznie stał. A deszczu nienawidzi! Do tego stopnia, że nawet nie chce sikać na pdowórku a co dopiero spacerować! Dziś spadł śnieg, który też mu się nie spodobał :/ Mam nadzieję, że się przyzwyczai - zatsanawiam się nad kupieniem jakiegoś ubranka, ale potrzebowalibyśmy też czapeczkę, bo chyba najbardziej go denerwuje jak ma głowę mokrą ;) z tego co się orientuję to mopsy generalnie nie lubią deszczu, także ciesz się kochana, że Twój się łaskawie wysika :lol:



No też moja droga musisz jakoś sposobem obejść Precelkowe strachy:) Pisałam wyżej moje osobiste propozycje, bo póki co nic innego nie przychodzi mi do głowy i kompletnie nie wiem, jak Wam pomóc:) Ale nie spocznę, póki sytuacje Wasze się nie polepszą:) No i Wy dajcie znać od czasu do czasu, czy może coś w końcu poskutkowało lub odkryłyście jakąś magiczną metodę:)

Buziaki dla Was obu :-*

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:15 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL