FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 09:32


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uczenie komend.
PostNapisane: środa, 28 lip 2010, 22:11 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 lip 2010, 14:53
Posty: 4
Lokalizacja: Bytów
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Borys
Borys ma pół roku, a umie tylko 'siad'.
Jestem trochę zaniepokojona, zeby nie było zacofany :lol: :lol: :lol:
Nie wiem jak go nauczyc np. leżec, glos...
próbuję na siłę z tym leżeć no i jakoś kulawo idzie, ale Borys potrzebuje kilku podejsc;p
A z 'glosem' to juz kompletnie nie mam pojecia, bo na siłe nie idzie:)

prosze o jakaś instrukcję;)

_________________
Obrazek
http://www.ostrowschronisko.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 lip 2010, 22:11 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: czwartek, 29 lip 2010, 15:26 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
Komenda "leżeć" albo "waruj", nie jest wcale trudna do wyuczenia.
Sprawą priorytetową w uczeniu psa, sa oczywiście nagrody, czyli smakołyki.
Najlepiej takie, ktore pies uwielbia i na widok których się ślini, wtedy będzie mial większą motywację do nauki.

Co do komendy. Musisz go na siłe przycisnąc do ziemi powtarzając przed i po komendę. I dawać mu smakołyk. Skoro umie już "siad", rob na przemian. Raz komedna "siad", ktorą potrafi i smakołyk a potem "leżeć", na siłe pokazywanie, mowienie komendy i smakołyk.

Niektore psy łapią od razu komendę, niektóre potrzebuja czasu. Nie obawiaj się, że bedzie zacofany 8-) Wyluzuj, jest jeszcze młody.

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: niedziela, 29 sie 2010, 12:03 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Możesz spróbowac też go obserwować i kiedy np. sie połozy podczas zabawy, to powtarzasz komende "lezec" kilka razy i dajesz smakołyk.

Ja na przyklad mojego homera nauczyłam leżec na spacerze, jak sie kładł w trawę. A dawać głos, nauczyl się poprzez zabawę - wyglupiałam się do niego i szczekałam, a po szceknieciu dwałam komende, głos. Zanim zrozumiał, troche to trwało, ale w koncu odszczeknął mi i dostał smakołyk.

Najwazniejsze, kiedy pies zrozumie komendę i po raz pierwszy uda mu sie ja wykonać, musisz z nim od razu kilkakrotnie ją powtórzyć, zeby mu sie utrwaliło.

To wszystko wcale nie jest trudne;) I nie martw się, że Borys umie tylko siad w wieku 6 miesięcy. Generalnie od tego wieku psa książkowo się szkoli, bo mniejszy mało rozumie. Chociaż ja polecam zaczynac wczesniej, to nawet lepiej - pies się rozwija. Mój Homer nauczył się: siad, lezeć, głos - jak miał trzy miesice. Teraz ma 4 i wykorzystuje u niego to ze przynosi mi zabawki - ucze aportowac.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: piątek, 15 paź 2010, 11:46 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 10:25
Posty: 20
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Punia & Martin
Moj mopsio też był durny na poczatku i nie chciał sie uczyć komend, bo wszystko wokół bardziej go interesowało. Nie mógł nawet w miejscu usiedzieć i nawet smakołyki nic nie dały;) hehehe, ale przyszedł taki moment, że wreszcie sie udało i pierwsze komendy zaczął wykonywać - kalecznie, ale wykonywal;) Myslę, że nie masz się czym przejmować, każdy pies rozwija sie troszkę inaczej, musi się wyszaleć:) Ale pierwsza ważna zasada w uczeniu komend: MUSZĄ SPEŁNIAĆ FORMĘ ZABAWY! Inaczej pies się zniechęci:) I nie wolno krzyczeć, jak nie wykonuje nic, to zrobić przwrwę:) I co do sposobu uczenia, zgadzam się w przedmówcami wyżej;) Powodzenia!

_________________
I love my pug!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: czwartek, 9 gru 2010, 19:39 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Na wszystko przychodzi zawsze czas:) Tak samo przychodzi czas, ze nasz pies w koncu zaczyna rozumiec komendy ku naszemu wdziwieniu i radosci jednoczesnie;)
Naisz Eleno, jak tam postepy w nauczaniu Borysa:) Jestem ciekawa ile juz sie nauczyl:)
Pozdrawiam! :D

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: niedziela, 6 lut 2011, 13:01 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lip 2010, 11:03
Posty: 41
Lokalizacja: Rumia
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Dyrka
Moja Dyrka nie należy do geniuszy i też cięzko mi szło z nauczaniem róznych komend:) Ale powoli, po grudach, po codziennych treningach i wypoconych nerwach jakoś doszłysmy do porozumienia:) Zajęło nam to ponad miesiąc! Teraz wszystko idzie jak z płatka;)

_________________
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: sobota, 17 gru 2011, 15:07 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Jak tam idzie Wam uczenie Waszych mopsów komend? Może ktoś jeszcze ma jakiś problem albo zna jakieś sposoby na naukę poszczególnych sztuczek:)?

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: środa, 21 gru 2011, 11:16 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik

Dołączył(a): sobota, 15 paź 2011, 09:52
Posty: 15
Płeć: KOBIETA
Mój Precel ma 4,5 msc i jest bardzo mądry :D . Siadać się nauczył w jeden dzień i generalnie szybko łapie. Umie siad, łapa, stój, na miejsce, zostaw, zostań, przynieś, noga i do mnie :) Teraz się uczymy pokazywania ząbków no i generalnie powtarzamy cały czas to co już umie. Największy problem mamy z komendą "leżeć" uczę go już chyba od dwóch miesięcy i zawsze spotykam się z błędnym spojrzeniem w stylu "co ty ode mnie chcesz?" :D Ale nie poddajemy się! :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczenie komend.
PostNapisane: poniedziałek, 29 wrz 2014, 12:59 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 wrz 2014, 12:12
Posty: 2
Płeć: KOBIETA
moja Renia ma 10 miesięcy i jest ciężko z tresura . ladnie robi siad ale gdy jej podaje smakołyka rzuca sie jak tygrys :D jest dla niej jeszcze jakas szansa na tresure czy juz za późno ??


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 wrz 2014, 12:59 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL