FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 18 kwi 2024, 23:28


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sikanie szczeniaka
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 17:27 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 23 maja 2013, 16:47
Posty: 1
Płeć: KOBIETA
Moja psinka ma niecałe 3 miesiące, mam ją od 3 tygodni i nie potrafię nauczyć ją sikać na matę. Co prawda owa mata, miała pomóc w wychowaniu mojego mopsika, ale najwyraźniej Mela jest inteligentniejsza niż sądziliśmy i nie da się nabrać na tę 'pachnącą trawką matę' ;)
Przyznam, że od początku tego ją uczyliśmy, tj. położyliśmy matę i po jedzeniu, spaniu czy zabawie kładliśmy ją na matę, ale ta za nic nie chciała się wysikać (w poprzednim domu właściciele mieli podwórko, gdzie prawdopodobnie wychodziła w potrzebach). Zdarzało się (pfff, zdarza codziennie!), że sika na podłogę, albo robi grubszą sprawę. Wtedy mój chłopak mówił 'nie' i czasem ją trzepnął w pyszczek, bo ponoć słyszał, że wtedy nie będzie sikać.
Ostatnio siedziałam nad matą z nią bite 3h a ona zrobiła dopiero wtedy, gdy musiałam odejść (do innego pokoju). Wiem, że bała się, że siuśki +Pani=Kara i dlatego nie chciała zrobić. Ostatnio przestał ją trzepać i mówimy tylko stanowcze 'nie' i od razu przenosimy ją na matę, a potem dostaje kawałek kurczaka (uwielbia go ;)). I tak od tygodnia i nic. Nie mogę spuścić jej z oczu, bo czekam aż będzie się kręcić.
Dodam, że Mela wie, że może wyjść na dwór i tak się wysikać, czasem głaszcze mnie łapką, że coś chce (gdy jest najedzona i po zabawie, wiem, że oznacza to, że chce na dwór), ale nie jest jeszcze po wszystkich szczepieniach i wychodzenie na dwór ni emoże być tak częste. Zdarza jej się sikać po kilku godzinach (3-4).
Nie wiem, czy ta metoda działa i czy powinnam ją dalej stosować...
Proszę o radę.
Pozdrawiam! ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 17:27 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sikanie szczeniaka
PostNapisane: sobota, 31 sie 2013, 17:07 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Uczenie siusiania psa w wyznaczone miejsce (gazeta lub mata), wymaga cierpliwości. Kiedy widzisz, że szczeniaczek zaczyna siusiać, przerwij mu klaśnięciem i okrzykiem "nie!", i szybciutko przenieś na miejsca w którym może się załatwić.
Albo poukładaj maty/gazety tam, gdzie najczęściej się załatwia (takie ułatwienie). I przenoś go tam jeśli będzie załatwiał się gdzie indziej. Szczeniaka nie ma sensu karać po fakcie, lecz trzeba mu daną czynnośc przerywać i korygować zachowanie "na gorąco". I oczywiście nagradzaj go za załatwienie się w dobrym miejscu, wtedy będzie chętnie robił siusiu własnie tam, gdzie powinien.

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sikanie szczeniaka
PostNapisane: czwartek, 24 lip 2014, 10:04 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lip 2014, 09:40
Posty: 6
Płeć: KOBIETA
Nie wiem czy pomogę, ale mam wyżła, którego mama długo próbowała nauczyć załatwiania się poza domem starymi metodami - tzn biciem. Niestety nic to nie dawało, więc zaczęłyśmy czytać w internecie. W końcu udało nam się znaleźć dobrą i bezstresową metodę. Za każdym razem, gdy suczka załatwiała się w domu, pokazywałyśmy jej kałużę (lub nie tylko :?) i smakołyka, mówiłyśmy "nie wolno" i zabierałyśmy smakołyka, po czym wyprowadzałyśmy na dwór. Taka nauka zajęła jej dwa lub trzy dni :)
Wiem, że metoda bicia nie była dobrą metodą, ale nie miałam za wiele do powiedzenia :oops:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lip 2014, 10:04 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL