FORUM O MOPSACH

Forum miłośników psów rasy mops. Informacje, ciekawostki i porady. Podziel się swoim doświadczeniem lub skorzystaj z doświadczenia innych. Dołącz do mopsiej watahy na Facebooku: Mopsiarnia. Chcesz więcej? Odwiedź naszą stronę: www.mopsiarnia.club

Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 08:52


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pies goni samochody
PostNapisane: wtorek, 26 paź 2010, 06:03 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 paź 2010, 06:49
Posty: 9
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Lena
Moja mopsica biega za samochodami.
Jak jej tego oduczyć?
Bo kiedyś się zerwie ze smyczy.

_________________
Zapraszam Forum o psach


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 paź 2010, 06:03 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: środa, 10 lis 2010, 17:35 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 10:25
Posty: 20
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Punia & Martin
Na jedym z blogów z poradami co do oduczania psów złych nawyków, napisano na temat biegania za samochodami tak:

"Jedynym sposobem na opanowanie sytuacji jest trening posłuszeństwa najpierw na placu parkingowym, potem w tych miejscach, w których pies widzi samochody z coraz większej odległości. Ale trening na lince dziesięcio–, a potem dwudziestometrowej! Wtedy możesz odpowiednio blokując linkę powstrzymać psa od pościgu, a chociaż nie będzie to dla niego miłe – jednak jest konieczne. I wymuszony powrót nagrodzisz. Jeśli obawiasz się, że szarpniecie linką byłoby zbyt przykre dla psa – załóż mu szorki, jednak uwzględnij siłę psa ruszającego raptownie w pościg. Być może w podobnej sytuacji Twój pies próbowałby ścigać rowerzystę. Naucz psa warować przy rowerze, iść obok roweru i nigdy nie wysuwać się przed koła, warować, gdy rowerzysta coraz szybciej jeździ dookoła zwierzątka i raptownie „ucieka” rowerem przed psem. Taki trening może w pewnym stopniu zobojętnić „uciekające” samochody."

Uważam, że trening jest chyba najbardziej skuteczną metodą, gdyż wszelkie odwracanie uwagi psa, gdy przejeżdża samochód, jest trudne i poza tym krótkotrwałe....

_________________
I love my pug!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: wtorek, 16 lis 2010, 13:58 
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
ABSOLUTNY MOPSOMANIAK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2010, 14:31
Posty: 185
Lokalizacja: Wciąż w podróży!
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Homer
Zgadzam się z postem powyżej - trening to chyba najbardziej skuteczna metoda. Pies po prostu musi zostac nauczony, że "nie wolno" gonić samochodów i koniec. Odwracanie uwagi, nie utkwi w pamięci psa i gdy tylko bedzie miał najblizszą okazję, to i tak wda się w pościg za samochodem. Na dłuższy dystans, to nie przynosi żadnego efektu.

Wszystko też zalezy od psa. Powiem szczerze, że chyba pierwszy raz spotykam się z przypadkiem, że mops goni samochody, więc musi być fenomenem;) Ale wszystko jest do skorygowania w zachowaniu psa:) Trening, trening i jeszcze raz trening:)

Pozdrawiam! :D

_________________
Portal główny naszego forum: https://www.mopsiarnia.club


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: środa, 17 lis 2010, 17:40 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 paź 2010, 06:49
Posty: 9
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Lena
No racja. :wink:
Sprubuję. :D
Dzięki wam :wink:

_________________
Zapraszam Forum o psach


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: niedziela, 6 lut 2011, 12:52 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lip 2010, 11:03
Posty: 41
Lokalizacja: Rumia
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Dyrka
Również się zgadzam z poprzedniczkami. Trening, psa trzeba tego nauczyc ze nie wolno.
Miałam podobny problem, ale z poprzednim psem, kundelkiem. Mój tata wtedy jezdził po podwórku autem i uczylismy psa, że bieganie za samochodem jest niebezpieczne. Tata straszył go jadąc w jego stronę i trąbiąc. Trochę czasu nam to zajęło, ale w końcu się nauczył, a nawet unikal samochodów.
Z mopsikiem nie mam takiego problemu, samochody Dyrkę nie interesują. A nawet jeśli czasem sie zdarzy, to chyba jest zbyt leniwa żeby je gonić:)
Mam nadzieję, że jakos sobie poradziles ze swoim mopsem?

_________________
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: niedziela, 6 lut 2011, 17:38 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 00:17
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: KOBIETA
mblazeji napisał(a):
Moja mopsica biega za samochodami.
Jak jej tego oduczyć?
Bo kiedyś się zerwie ze smyczy.


Mops biegający za samochodami? haha, chyba ma za dużo energii, bo ja z moim nie mam takiego problemu :D
Spokojnie i cierpliwie trzeba nad nim pracować.

Niestety, ale musisz u swojej mopsicy wyrobić uczucie strachu przed samochodami. Sądzę, że inaczej tego nawyku się nie pozbędzie, jeśli nie będzie się bała. U psów to skomplikowane, nie wiem od czego to zależy, czy od hałasu, czy od ruchu auta.
Powodzenia.

_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: wtorek, 8 mar 2011, 19:04 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 paź 2010, 06:49
Posty: 9
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Lena
Ja nie wiem czy ona się tych samochodów ,przypadkiem nie boi.
Do psów jest odważna ,a jak pies zaczyna ją wąchać od razu ogon pod tyłek , po chwili zaczyna być namolna - i zabawa

_________________
Zapraszam Forum o psach


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: niedziela, 27 mar 2011, 13:46 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 lip 2010, 10:25
Posty: 20
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Punia & Martin
Nie wydaje mi się, żeby to był jakikolwiek strach. Gdyby się bała, to raczej by uciekała od samochodu i chowała się, niżeli go goniła. Chyba po prostu coś ją drażni w samochodach, może to że się szybko poruszają, i może wyczuwa zachęte do gonitwy, albo odgłos ją denerwuję, nie wiem jak to u psów z tym jest.

No a co do kontaktów z innymi psami, to ja mam podobnie - pies podkula ogon, ale tylko jak go obwąchują. To jest chyba normalne. Bo może czuć przewage siły u innego psa i czuje respekt, więc sie poddaje. Mysle, że nie trzeba sie o to akurat martwić.
Pozdrawiam.

_________________
I love my pug!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: sobota, 19 paź 2013, 16:49 
Nowy Miłośnik
Nowy Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 19 paź 2013, 13:49
Posty: 3
Płeć: KOBIETA
Imię mopsa: Alissa
Ja mam chyba jeszcze gorzej. Moja Alissa goni nie tylko za autami ale tez za rowerzystami juz nie mowie jak uslyszy jakies ptactwo poprostu wpada w furie. Ala ma ponad rok a zachowuje sie jakby byla cztero miesiecznym szczeniakiem . To mlody pies ale mnie to przeraza powoli:-(


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pies goni samochody
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 23:01 
Aktywny Miłośnik
Aktywny Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 lip 2010, 22:39
Posty: 38
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: MĘŻCZYZNA
Imię mopsa: Misiek
Pati23 napisał(a):
Ja mam chyba jeszcze gorzej. Moja Alissa goni nie tylko za autami ale tez za rowerzystami juz nie mowie jak uslyszy jakies ptactwo poprostu wpada w furie. Ala ma ponad rok a zachowuje sie jakby byla cztero miesiecznym szczeniakiem . To mlody pies ale mnie to przeraza powoli:-(


Ostatnio się dowiedziałem, że bardzo skuteczna w przypadku takich różnych agresywnych zachowań jest kastracja/sterylizacja. W przeciągu kilku miesięcy mijają behawioralne skrzywienia :)

_________________
Mops Cię nie obroni przed złodziejem, ale za to pokocha Cię najbardziej ze wszystkich i stanie sie Twoim najwiekszym skarbem...pilnuj więc, żeby jego tobie nie ukradli...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 23:01 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL